Tiktok Takipçi Satın Al

Chrome OS, Wi-Fi Şebekesini Google Hesabınızla Senkronize Ediyor!

Android akıllı telefonlar gibi Chromebook’ların tümü çeşitli yedekleme ve senkronizasyon seçeneklerini destekler.

Chromebook’lar arasında geçiş yapmak inanılmaz derecede kolaydır, çünkü Google hesabınıza giriş yapmak hemen hemen tekrar çalışmaya başlamanız için gereken her şeyi alır. Uygulamalarınızdan, yer imlerinize, şifrelerinize, gerçekten tek bir şey dışında her şeyi yapar. Android’den farklı olarak, Wi-Fi ağlarınız buluta senkronize olmaz, bu yüzden hepsini manuel olarak yeniden eklemeniz gerekir. Bu özellik yıllardır Android’de var. Chrome OS sonunda, Wi-Fi ağlarınızı Google hesabınızla senkronize etmek için destek verdi.


Chrome OS, Wi-Fi Şebekesini Google Hesabınızla Senkronize Ediyor!

Yukarıdaki ekran görüntüsü, Wi-Fi ağlarını senkronize etme seçeneğini açıkça görebileceğiniz Chrome OS 78’de (Canary version) çekildi. Bu özellik şu anda Chrome OS için özel görünüyor. Bu, tüm Android ağlarınızın Chromebook’unuzla eşitleyebileceği ve bunun tersi anlamına gelir. Wi-Fi ağlarının yıllarca gelecekteki Android cihazlarla senkronize edilmek üzere Google hesabınıza yedeklendiği göz önüne alındığında, bunun olmaması çok mantıklı olmaz.

Açıkçası, bu özellik önce en az bir ağa giriş yapmanız gerekeceği anlamına geliyor. Bundan sonra, Wi-Fi ağ şifreleriniz Chromebook’unuzda kullandığınız her şeyle aynı anda çekilir. Bazıları bunun asla gerçekleşmeyecek bir Chrome OS özelliği olacağından endişelenmiş olsa da, Google’ın bu konuda ön plana çıktığı görülüyor. Şimdilik durum böyle görünmüyor, ancak daha önce olduğundan daha da fazla kazanılmış gibi görünüyor. Chrome OS 78’in ekim sonunda istikrarlı bir şekilde piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak zamana yaklaştıkça değişebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu