Tiktok Takipçi Satın Al

Chrome Android Sürümünde Dikkat Çeken Yeni Özellik

Google’ın popüler tarayıcısı olan Chrome’a yeni özellik daha ekleniyor. Google, 2. parmak izi dönemine geçiyor.

Google tarafından Chrome, Android tarafından önemli bir özelliğe kavuştu. Tarayıcıda parmak izi dönemi başladı.


Yeni gelen özellik sadece sınırlı süre için sadece Google Pixel modelleri için bugünden itibaren yayında olup, Android 7.0 ve üstü işletim sistemini çalıştıran tüm Android telefonlarda ilerleyen günlerde yayınlanması bekleniyor.

Parmak izi özelliği, eski usul şifre yazma yöntemiyle oturum açmak yerine sadece parmak izinizi kullanarak Android üzerindeki Chrome‘da kendi birtakım servislerine girebilmenize olanak sağlıyor.

Ayrıca Android telefonlar, Google Pay ödemelerini doğrulamak ve Android uygulamalara giriş yapmak için parmak izinizi kullanmanıza halihazırda izin veriyor.

Parmak izi dönemi

Chrome Android Sürümünde Dikkat Çeken Yeni Özellik

 

Parmak izi özelliği GoogleChrome tarayıcısındaki kendi web servislerinden birine giriş yapmak için aynı parmak izini kullanabiliyor. Şu anda, Google’ın sizin için kaydettiği şifreleri passwords.google.com adresinde görüntülemek ve düzenlemek için bu işlevi kullanabilirsiniz ancak Google, işlevselliği gelecekte daha fazla Google ve Google Cloud hizmetlerine eklemeyi planladığını söylüyor.

Parmak izi okuyucu özelliği bunun oturum açmak için çok daha kullanışlı bir yol olduğu anlamına geliyor.

Şifrelerin zayıf noktaları olabiliyor ve çoğu daha önce başka sitelerde kullanılmış “bile” olabiliyorlar. Ancak bu yöntemle birlikte, kimlik bilgileri cihazınızda yerel olarak depolanıyor, böylece bir şirketin sunucularını ele geçiremiyorlar veya hackleyemiyorlar, sizi sahte bir web sitesini ziyaret ederken kandıramıyorlar ve şifrenizi çalamıyorlar.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu