TeknoDiot.com
   
     

Bu Android Uygulamalarını Telefonunuza Yüklemediğinizden Emin Olun

Bu Android Uygulamalarını Telefonunuza Yüklemediğinizden Emin Olun Android Haberleri Mobil Uygulama Haberleri Teknoloji Haberleri

Google, kullanıcılara reklam yazılımı sunduklarını öğrendikten bu hafta Google Play Store’dan iki uygulamayı kaldırdı.

Sun Pro Güzellik Kamerası ve Komik Tatlı Güzellik Selfie Kamerası, ZDNet raporlarına göre 1,5 milyondan fazla kez indirildi.

Sun Pro Beauty kamera uygulaması iki yıldan beri Play Store’da ve Funny Sweet Beauty Selfie Camera 6 aydır piyasada.

Uygulamaları indiren 1,5 milyon kişiden biriyseniz, bunları şimdi cihazınızdan kaldırmanız gerekebilir.

Yalnızca bir reklam sorununun ötesinde, uygulamalar aynı zamanda sadece size reklamlar sunmak için daha fazla zararlı şey yapmalarına olanak tanıyan birkaç gereksiz izin de ister.

Bu Android Uygulamalarını Telefonunuza Yüklemediğinizden Emin Olun Android Haberleri Mobil Uygulama Haberleri Teknoloji Haberleri

Özellikle, uygulamalar ses kaydı ve herhangi bir zamanda cihazın çevresinde söylenen herhangi bir şeyi dinlemek için izin istedi. Her iki uygulama da APK’nin analiz edilmesini engelleyen bir araç kullanıyor. Bu, özellikle uygulamanın içerik oluşturucularının kötü niyetli bir niyete sahip olduğuna dair bir işaret olmasa da, bu da adil değil.

Haberler, bir uygulamanın yüklemeden önce telefonunuzda istediği izinlere dikkat ettiğinizden emin olmanız için de iyi bir hatırlatmadır.