Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

Abone Ol 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günler içinde Amerika’nın elekronik ürünlerine boykot uygulanacağını duyurmuştu. Bu çağrıdan sonra 2. el iPhone satışları oldukça yükseldi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Ülkemizde döviz kurunun yükselmesi ve Amerika ile ilişkilerimizin çelişkili ilerlemesi kalkanları açtı. Bu durum Türkiye ile Amerika arasındaki teknoloji dünyasına da sıçrayacak gibi duruyor. Erdoğan’ın açıklamalarını tekrar hatırlayalım;

“ABD’nin ekonomik saldırısına karşı ‘yapabileceğimiz iki şey var‘ diyerek, bunları ekonomik ve siyasi tavır olarak açıkladı. Erdoğan, ‘Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa, öbür tarafta Samsung var, bizde Venüs var, Vestel var’  açıklamalarında bulunmuştu.

[sp-related style=”dark” id=”27895″]

Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

Bu açıklamalarından sonra Sahibinden, Letgo gibi ikini el ürün satış platformlarında boykot için iPhone satışları artmış durumda. Bu platformlarda açılan iPhone satış ilanlarının başlıkları da dikkatleri çekti. 2. el iPhone satış ilanlarının başlıklarında “boykot için satılık” – “Kusursuz 6s ister kullan ister boykot et parçala” gibi ve benzeri ilanlar artmaya devam ediyor.

Boykot çağrısından sonra vatandaşlar kullandıkları iPhone modellerini satışa sundu ve sunmaya devam ediyor. Boykot için satılan iPhone fiyatları ortalama şöyle; iPhone 7 modelleri 2,700 TL civarı iken iPhone 6 modeli 1,500 – 900 TL, iPhone 6S modeli ise ortalama 1,700 TL civarında seyretmekte.

Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

 

Göz atın:   Apple Kasten Yavaşlatılan iPhone'lar İçin Özür Diledi

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!