Tiktok Takipçi Satın Al

Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen günler içinde Amerika’nın elekronik ürünlerine boykot uygulanacağını duyurmuştu. Bu çağrıdan sonra 2. el iPhone satışları oldukça yükseldi.

Ülkemizde döviz kurunun yükselmesi ve Amerika ile ilişkilerimizin çelişkili ilerlemesi kalkanları açtı. Bu durum Türkiye ile Amerika arasındaki teknoloji dünyasına da sıçrayacak gibi duruyor. Erdoğan’ın açıklamalarını tekrar hatırlayalım;


“ABD’nin ekonomik saldırısına karşı ‘yapabileceğimiz iki şey var‘ diyerek, bunları ekonomik ve siyasi tavır olarak açıkladı. Erdoğan, ‘Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa, öbür tarafta Samsung var, bizde Venüs var, Vestel var’  açıklamalarında bulunmuştu.

[sp-related style=”dark” id=”27895″]

Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

Bu açıklamalarından sonra Sahibinden, Letgo gibi ikini el ürün satış platformlarında boykot için iPhone satışları artmış durumda. Bu platformlarda açılan iPhone satış ilanlarının başlıkları da dikkatleri çekti. 2. el iPhone satış ilanlarının başlıklarında “boykot için satılık” – “Kusursuz 6s ister kullan ister boykot et parçala” gibi ve benzeri ilanlar artmaya devam ediyor.

Boykot çağrısından sonra vatandaşlar kullandıkları iPhone modellerini satışa sundu ve sunmaya devam ediyor. Boykot için satılan iPhone fiyatları ortalama şöyle; iPhone 7 modelleri 2,700 TL civarı iken iPhone 6 modeli 1,500 – 900 TL, iPhone 6S modeli ise ortalama 1,700 TL civarında seyretmekte.

Boykot Çağrısından Sonra 2. El iPhone Satışları Arttı

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu