En Büyük Çift Motorlu Uçak ilk Testi Tamamladı - TeknoDiot.com

En Büyük Çift Motorlu Uçak ilk Testi Tamamladı

Abone Ol 

Amerika Birleşik Devletleri’nde en büyük çift motorlu uçak Boeing 777X ilk testini tamamladı. Astar Everett’teki bir havaalanından uçtu ve dört saat sonra Seattle’a indi.

Boeing Corporation, yeni 777X geniş gövdeli uçağın ilk test uçuşunu tamamladı. Astarın ana özelliği kanat parçasının katlanır tasarımıdır, bu nedenle bu uçak standart boyutlardaki kapılara sahip hangarlara yerleştirilebilir. Böylece Boeing 777X daha fazla havalimanına hizmet edebilecek.

Test uçuşu birkaç kez ertelendi. İlk başta 2019’un ortası için planlanmıştı, ancak daha sonra mühendisler General Electric’in ürettiği motorda problemler buldular. Uçuştan önce başka bir sorun yazılımda bulundu.

Boeing 777X

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Şirketin mühendisleri, eğer astar 2020 için planlanan diğer testleri tamamlarsa, ilk ticari uçuşlarını 2020’nin sonunda tamamlayabileceğini açıkladı. Böylece iki motorla dünyanın en büyük yolcu uçağı olabilir.

Daha önce, bir İsrail elektrikli uçağı Alice testler sırasında alev aldı. Arizona’daki Prescott Havalimanı’nda, bu cihazın yer testlerinin yapıldığı bir yangın meydana geldi. Yangının nedeni, bu testler sırasında prototipin yerleşik elektrik şebekesine bağlanan harici bataryaydı.

Göz atın:   Hazır Olun! Zor Hadi’de Büyük Ödül 40 Bin TL

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu