Tiktok Takipçi Satın Al

Blender 3.0 Yayınlandı: Denenecek En İyi Yeni Özellikler

Blender 3.0 YayınlandıBlender 3.0 piyasaya sürüldü ve beraberinde bir dizi güncelleme, iyileştirme ve yeni özellik getirdi.

Blender, mantıksal olarak Blender 3.0 olarak adlandırılan, merakla beklenen üçüncü sürümünü yayınladı. Ve piyasaya çıktığında hayal kırıklığına uğramayacağınızı bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Kesinlikle değiliz.

Uzun süredir Blender hayranları ve yeni gelenler, Blender 3.0 hakkında sevecek çok şey bulacaklar. İşte kendi iş akışımızı önemli ölçüde iyileştiren yeni Blender özelliklerinden bazıları.

Blender 3.0: Yeni Özellikler, Güncellemeler ve İyileştirmeler


Blender 3.0 sonunda burada. Blender 2.0’ın Ağustos 2000’de piyasaya sürülmesinden bu yana pek çok şey değişmiş olsa da, bu son dönüm noktası Blender topluluğunun heyecanla dolup taşmasına neden oldu. Çok şey değişti ve yine de sevdiğimiz her şey eskisi kadar harika.

Resmi Blender YouTube kanalının özeti bir kasırgadır ve dört gözle beklemeniz gereken her şeyin yalnızca başlangıcını kapsar.

Videodan öne çıkan birkaç önemli nokta:

  • İyileştirilmiş gölgeler, ışın izleme ve yüzey altı saçılması.
  • Her zamankinden daha hızlı oluşturma; Blender iki ila sekiz kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor
  • Büyük ölçüde geliştirilmiş bir Bıçak aracının yanı sıra diğer birçok araçta tonlarca küçük ince ayar.
  • Gelişmiş sanal gerçeklik araçları.
  • Grease Pencil ve yeteneklerinin genişletilmesi.
  • 100’den fazla yeni Düğüm ve birçok yeni değiştirici.
  • Daha iyi ara doldurma ve poz verme.
  • Optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü.
  • Pozları, dokuları, aydınlatma şemalarını ve diğer varlıkları depolamanın, yönetmenin ve yeniden kullanmanın yeni yolları.

Bu daha heyecan verici gelişmeler, olağan hata düzeltmeleri ve kullanılabilirlikteki küçük ayarlamaların yanı sıra gelir ve her değişikliği Blender 3.0 sürüm notlarında tam olarak okuyabilirsiniz.

Blender 3.0’daki Yeni Araçlar

Videoda bahsedildiği gibi, Blender 3.0 Knife aracı, diğer birçok ek not düzeltmesinin yanı sıra artık çok nesneli düzenlemeyi de destekliyor.

Blender 3.0 Yayınlandı: Denenecek En İyi Yeni Özellikler

Önemli bir yüz germe alan diğer bir araç da Blender Grease Pencil aracıdır. İyileştirildi ve şimdi her zamankinden daha pratik olarak işlevsel; Örneğin, Grease Pencil yollarına değiştirici efektler uygularken, çizgi kalınlığınızı ve kontur stilinizi düzenlemek artık çok daha kolay.

Blender 3.0’da Aralar

Pose Sliding, iki temel poz arasında veya aralar arasında zahmetsizce geçiş yapmanızı sağlar; Tüm bir yeni Blender ara doldurma araçları ailesi, her duraklamayı, nefesi ve gelişmeyi karakterize etme şekliniz üzerinde size çok daha iyi bir kontrol derecesi verir. Blender 3.0 Yayınlandı: Denenecek En İyi Yeni Özellikler

Blender 3.0 Varlık Tarayıcı ve Yeni Kitaplıklar

Blender 3.0 Yayınlandı: Denenecek En İyi Yeni Özellikler Blender, bir süredir yeni Varlık Tarayıcısını ima ediyor. Blender 3.0 bize sistemin ilk resmi tadını veriyor ve umduğumuz kadar kullanışlı.

Varlık Tarayıcı ile çeşitli kitaplıklardan birinde nesneleri, malzemeleri, pozları ve dünyaları yönetebilirsiniz. Poz Kitaplığı, animatörler için öne çıkan bir özelliktir. Karakterinizin en ikonik ifadelerinin tümü, ihtiyacınız olduğunda almaya hazır olarak, elde toplanıp saklanabilir.

Gerçek şu ki, açık kaynaklı 3D oluşturma paketinin bu en son (ve en iyi) sürümünde görülecek ve yapılacak çok şey olduğundan, Blender 3.0’ı hala kendimiz keşfediyoruz. Tüm değişikliklerin zaman ve sabır alacağını anlayın.

Ancak, bu güncellemelerin yanı sıra bir dizi iyileştirilmiş görüntü alanı animasyonları, kontrolleri ve estetik tema değişikliklerinin Blender 3.0’ı öncekilerden daha parlak ve profesyonel bir deneyim haline getirdiğini zaten biliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu