Black Panther Filminin Yıldızı Hayatını Kaybetti - TeknoDiot.com

Black Panther Filminin Yıldızı Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Abone Ol 

Marvel’in Black Panther Filminin yıldızı Chadwick Boseman’ın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, dört yıl boyunca kolon kanseriyle mücadele eden “Kara Panter” 43 yaşında hayatını kaybetti.

Açıklamada, “Chadwick Boseman’ın vefatını büyük hüzünle doğruluyoruz, Kral T’Challa’yı Kara Panter’de hayata geçirmek onun için büyük bir onurdu.” yazılmış.

Boseman, son yirmi yılda, aralarında ikonik beyzbol oyuncusu Jackie Robinson’ı canlandırdığı 42, Get on Up’da James Brown ve Spike Lee’nin Da 5 Bloods’ı canlandırdığı bir dizi film ve TV şovunda çalıştı. En çok tanındığı rolse: Marvel Sinematik Evrendeki Kara Panter idi. Boseman, 2018’de Black Panther filminde oynamadan önce, Marvel’ın 2016 filmi Captain America: Civil War’da T’Challa rolünü üstlenmişti.

Marvel Studios başkanı Kevin Feige, The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, “Chadwick’in ölümü kesinlikle yıkıcı” dedi. O bizim T’Challa’mızdı, Kara Panterimizdi ve sevgili dostumuzdu. Sete her adım attığında karizma ve neşe saçıyordu ve ekranda her göründüğünde gerçekten unutulmaz anlar yaşattı. Çalışmalarında birçok harika insanı somutlaştırdı ve hiç kimse süper kahramanları hayata geçirmede ondan daha iyi değildi. Canlandırdığı herhangi bir kişi kadar zeki, nazik, güçlü biriydi.”

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Forbes Dergisine göre, Mart 2018’de Kara Panter tüm zamanların en yüksek hasılat yapan 12. filmi oldu. Bir siyahi yönetmen (Ryan Coogler) tarafından yönetilen tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Black Panther, Boseman’ın performansı eleştirmenler tarafından övülmüştü. Çoğunluğu siyahi oyuncu kadrosuna sahip ilk ana akım, büyük bütçeli süper kahraman filmlerinden biri oldu. Boseman, 2022’de çıkacak Kara Panter devam filminde Kral T’Challa rolünü yeniden canlandıracaktı.

Göz atın:   Marvel'ın Punisher'ı için Tanıtım Videosu Geldi

“Marshall’dan Da 5 Bloods’a, August Wilson’dan Ma Rainey’in Black Bottom’u ve daha pek çok filmi, sayısız ameliyat ve kemoterapi tedavisi uygulandığı sıralarda çekildi.”

Boseman’ın hesabında yapılan açıklamada, Boseman’ın “eşi ve ailesi yanında” öldüğü kaydedildi.

Boseman’ın arkadaşları, meslektaşları ve hayranları birlikte geçirdikleri zamanların anılarını paylaşarak oyuncunun ölümüyle ilgili duygularını tweetledi.

Türkiye’de Konuyla İlgili En Çok Paylaşılan Görsel Bu Oldu

Black Panther Filminin Yıldızı Chadwick Boseman Hayatını Kaybetti

Benim kültürümde, ölüm son anlamına gelmez.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu