bayigram.com

Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi olan Bitcoin’de yaşanan yükseliş trendi, Bitcoin ve dijital para madenciliğine olan ilgiyi de artırmayı sürdürüyor.


Dijital para madenciliği işlemlerinde ekran kartı performansı büyük önem taşıyor. İncehesap.com verileri, Eylül – Aralık 2020 döneminde satılan ekran kartı sayısında, bir önceki yılın aynı dönemine oranla 3 kata yakın bir artış yaşandığını gösteriyor.

Herhangi bir merkez bankası ve resmi kuruluş ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimi olan Bitcoin, yatırım aracı olarak kullanılmaya devam ediyor. İşlemleri güvence altına almak için şifreleme mantığıyla çalışan dijital bir varlık olan kripto paralar son dönemde daha da çok tercih edilmeye başlandı. Özellikle Bitcoin’de yaşanan artış eğilimi Bitcoin ve dijital para madenciliğine olan ilgiyi de artırdı.

Dijital dünya içerisinde belirli protokollere bağlı olarak hareket eden programları kullanıcıların bilgisayarlarında çalıştırmalarını ifade eden dijital para madenciliğinin olmazsa olmazlarının başında ekran kartları geliyor. Ekran kartı performansının büyük bir önem taşıdığı veri madenciliğinin öne çıktığı bu dönemde yüksek performansa sahip olan kartlar hızlı bir şekilde tükeniyor.

İncehesap.com verileri, Eylül – Aralık 2020 döneminde satılan ekran kartı sayısında, bir önceki yılın aynı dönemine oranla 3 kata yakın bir artış yaşandığını gösteriyor. Veriler, ekran kartı satışlarının Eylül’de 2.9, Ekim’de, 2.6, Kasım’da 2.8 ve Aralık’ta 3 kat arttığını ortaya koyuyor.

Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı

Ekran kartı sayfalarını ziyaret edenlerde 3 kat artış

Gaming hazır sistemlerden profesyonel oyuncu ekipmanlarına kadar çok geniş bir yelpazede binlerce teknoloji ürününü müşterilerine sunan İncehesap.com tarafından açıklanan veriler, Eylül – Aralık 2020 dönemini, Eylül – Aralık 2019 ile kıyasladığımızda, ekran kartı sayfalarını ziyaret eden kullanıcıların sayısının 3.1 kat arttığını gösteriyor.   Aynı dönemde bu sayfaları ziyaret eden 18-24 yaş aralığında yer alan kullanıcıların sayısı 3 kat artarken, 35-44 yaş grubu aralığındaki kullanıcılarda yaşanan 2.7 kat artış da dikkat çekici diğer veriler arasında yer alıyor.

Bitcoin furyası ekran kartı taleplerini artırdı

İncehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, “Benzerine 2017 yılının son aylarında rastladığımız Bitcoin ve bitcoin madenciliği furyası geçtiğimiz yılın Ekim ayı ile birlikte tekrar gündeme geldi. Bu hareketlenmenin yaşanmasında tabi ki dijital para birimlerinin fiyatlarında yaşanan ciddi artışın önemli bir etkisi oldu.

Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı

Bir süredir Bitcoin madenciliğinde büyük önem taşıyan yüksek performansa sahip ekran kartlarına olan ilgiyi yakından takip ediyoruz. Pandemi, Kasım ayı kampanyaları ve son olarak Bitcoin furyası, piyasadaki ekran kartı taleplerinin arzın çok daha üzerine çıkmasına neden oldu. Önümüzdeki dönemde de ekran kartlarına olan ilginin artmaya devam edeceğini öngörüyoruz” diyor.

Erzen, “Kullanıcılar, Bitcoin madenciliği yaparken maksimum verime ulaşabilmek için ekran kartlarının belirli konfigürasyonlarını değiştirmek durumunda kalıyor. Bu tür durumlarda ekran kartları da garanti dışı kalıyor. Bu konuda sitemizden alışveriş yapan tüm kullanıcılarımızı bilgilendiriyoruz. İade edilen ürünleri, testlerden geçirerek ürünlerin veri madenciliği amacıyla kullanılıp kullanılmadığı denetleniyoruz” şeklinde sözlerine devam etti.

Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı Bitcoin’deki Artış Trendi Ekran Kartı Satışlarına Yansıdı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu