Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bitcoin virüsü, son zamanlarda dijital paraların yaygınlaşması ile, Bitcoin madenciliği yapanlar Trojan.BitcoinMiner (Bitcoin Virüsü ile) daha fazla kazanç amacıyla bilgisayarınız izinsiz şekilde madencisine para kazandırır.

Eğer bilgisayarınızda çalışması sırasında ısınma, kasma gibi durumlardan şüpheleniyorsanız, bu yazımızda Bitcoin Virüsü Temizleme konusuna değineceğiz.


Trojan.BitcoinMiner virüsü bilgisayarınızın RAM ve ekran kartını üst düzeyde kullanarak sizden izinsiz Bitcoin madenciliği yapar. Çıkan Bitcoin ise sahibine gönderilir. Binlerce bilgisayarda sürekli olarak kazım yaparak bilgisayarınızı sömürebilir.

Bitcoin Virüsü Nasıl Temizlenir?

Gerek Bitcoin virüsü, gerekse de farklı virüsler ve zararlı yazılımlar bilgisayarınızı ele geçirip sizin haberiniz olmadan sistem kaynaklarınızı kullanabilir. Yada bilgisayarda yaptığınız işlemler ve klavye hareketlerinizi kaydetme gibi sizin zarara uğramanıza neden olacak yazılımlar bulaşmış olabilir.

Aşağıda sisteminizi anlık olarak koruyan ve belli periyotlarla tarama yaparak bu tip yazılımları temizlemenize yarayan iki adet uygulama tanıtacağız. Programın kullanımı ve lisans ücretleri ile ilgili sormak istediğiniz soruları konu altından bize iletebilirsiniz. Güvenliğiniz için uygulamaları direk geliştirici web sitesi üzerinden sunuyorum. Dileyenler ise aşağıdaki program isimleri Google üzerinden aratarak kendi web sitesi üzerinden de indirebilirler.

[sp-related style=”dark” id=”28084″]

1. MalwareBytes

 BuradanMalwareBytes programını indirin ve programı kurun. Kurulum bittiğinde masaüstü üzerinden simgesine tıklayarak uygulamayı başlatın.

En üst sol tarafta “Scanner” kısmından Scan’a tıklayarak taramayı başlatınız. Bulunan sonuçların hepsini seçerek seçili hale geriyoruz ve tiklerin altında bulunan “Remove Selected” tıklıyoruz.

2. Norton Power Eraser

İster Mallwarebytes istersenizde güçlü güvenlik programı olan Norton firmasının Norton Power Eraserprogramını buradan indirebilirsiniz.

Programı indirip kurulumu yaptıktan sonra uygulamaya giriş yapınız ve aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılayacak. Açılan ekranda Riskleri tara seçeneği ile tarama yapınız. Bir sonuç ekranı gelecek. Tamamını seçiniz ve sonra Onar(Fix) kısmını tıklayınız. Daha sonra bilgisayarınızı dilerseniz yeniden başlatabilirsiniz.

Bazı Bitcoin virüsleri tarayıcılara da bulaşmaktadır. Tarayıcınızın ayarlar eklentiler kısmına gelerek burada bilmediğiniz eklentiler varsa bunları kaldırmanız da faydalı olacaktır. Bazı zararlı yazılımları sadece tarayıcıları kullanarak Bitcoin madenciliği yapmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu