bayigram.com

Bitcoin Sahibi Olmak ve Bitcoin Alıp Satmak Arasındaki Fark

Bitcoin sahibi olmanız mı yoksa onu alıp satmanız mı gerektiğini merak ediyorsunuz? Öyleyse, elinizde Bitcoin tutmadan veya onunla işlem yapmadan önce bilmeniz gerekenleri burada bulacaksınız.

Kripto para birimiyle para kazanmanın birçok yolu vardır. Seçeneklerden biri, büyük fiyat artışı umuduyla satın almak ve uzun vadede elde tutmaktır. Diğer seçenek ise sürekli olarak fiyat artışları ve düşüşleri üzerinden işlem yapmaktır. Hiçbirinin size para kazandıracağı garanti edilmez ve ticaret her zaman daha yüksek bir beceri seviyesi ve daha fazla zaman gerektirir. Ticaret yapmaya veya tutmaya karar vermeden önce bu makaleyi okuyun. Dolayısıyla Bitcoin’e yatırım yapmayı planlıyorsanız Bitcoin Düzenlemeleri hakkında bilgi sahibi olmayı düşünebilirsiniz.

Bitcoin Sahibi Olmak

Eğer sıkı bir Bitcoin hayranıysanız, kripto paraya sahip olmakla ilgilenebilirsiniz. Bu da bir kripto para cüzdanına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bu cüzdanların iki çeşidi vardır: soğuk ve sıcak. Sıcak cüzdanlar internete bağlıdır ve bunları, avro veya doları kripto paraya dönüştürmenize imkan tanıyan borsa işlevi gören uygulamaların bir parçası olarak bulabilirsiniz. Bu, bir banka hesabına sahip olmaya benzer.


Soğuk cüzdanların internete erişimi yoktur. Sabit disk veya bir kağıt parçası olabilir, ancak asıl mesele şu ki, tamamen çevrimdışı olduğu için internet korsanlarına karşı güvendedirr. Tıpkı cebimizde taşıdığımız cüzdanlar gibi savunmasız oldukları tek şey fiziksel hırsızlardır.

Her iki cüzdan da iki anahtara dayalı olarak çalışır: bir genel anahtar ve bir özel anahtar. Genel anahtarı, insanların size ödeme yaptıklarında para gönderebilecekleri bir adres ve özel anahtarı, cüzdandaki paraya yalnızca sahibinin erişmesine izin veren bir şifre olarak kabul edin.

Soğuk bir cüzdanla ödeme yapmak için önce özel anahtarını sıcak bir cüzdana taşımanız gerekir. Parayı soğuk depoya geri döndürmek isterseniz, kullandığınız cüzdanı internete maruz bıraktığınız için yeni bir soğuk cüzdan oluşturmanız gerekir.

Tüm bunların başlıca çekim noktası oldukça açık — gizlilik. Kripto para sahipleri, bankalar veya başka herhangi biri yerine, yalnızca kendilerinin kontrol ettiği merkeziyetsiz, güvenli bir fon ister. Doğrudan kripto para ile ödeme yapmak isterseniz, satıcı kabul ettiği sürece bunu yapabilirsiniz.

Kripto paraya yatırım yapmak gibi, paranızın değeri de tercih ettiğiniz resmi para birimine, büyük olasılıkla avroya göre dalgalanacaktır. Kâr etmek istiyorsanız, fonlarınızı o para birimine geri çevirmelisiniz. ‍

Bitcoin’e Yatırım Yapmak

Paranızın internet üzerinden erişilebilir olmasını umursamıyorsanız ve kripto para fiyatlarının yükseleceği üzerine bahse girmek istiyorsanız ne olacak? Kripto paraya yatırım yapmanın en iyi şansınız olabileceği yer burasıdır. Kripto para yatırımı yapmak, satın aldığınız şeye sahip olmanız gerekmediği anlamına gelir. Cüzi paylar gibi çeşitli varlıklar, popüler kripto paraların fiyatını yansıtarak, yükseldiklerinde kâr etmeniz ve düştüklerinde para kaybetmeniz ile sonuçlanır.

Benim için En İyisi Hangisi?

Artık önemli farkları ele aldığımıza göre, bu sorunun cevabı çok basit olmalı. Kripto paranızı çevrimdışı tutmak ve onu ödeme yapmak için kullanmak mı istiyorsunuz? O halde ona sahip olmak istiyorsunuz . Yatırım yapmak ve Bitcoin veya başka bir para biriminin fiyatından kâr etmeye çalışmak mı istiyorsunuz? Yatırım yapmak, bunu başarmanın en kolay yoludur.

Elbette ikisini birden yapabilir veya birini deneyip sonra diğerine geçebilirsiniz. Burada önemli olan, bunu denemenin ve bir şans vermenin eskisi kadar zor olmamasıdır. Siz bunu denerken, her birinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla araştırma yapmayı ve sizin için en iyi seçeneği bulmayı unutmayın.


*Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. (YTD)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu