Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin, Altı Ayın Zirvesini Aşmaya Çalışıyor

Kripto paralarda boğaların baskın geldiği günlerden geçiyoruz. Yeni haftada piyasanın toplam değeri 1.120 trilyon dolar düzeyinde ve artış devam ediyor. Lider kripto para birimi de altı ayın zirvesini zorluyor.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, haftanın ilk gününde kripto para piyasasını değerlendirdi.


Geçtiğimiz hafta içi 25.000$ seviyelerini aşan ve 2022 ağustos ayından bu yana en yüksek seviyeye yükselen Bitcoin, hafta sonu bu seviyeyi tekrar aşmaya çalıştı. Son dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olan SEC’in Kraken ve Binance borsalarına soruşturma açarak devreye girmesi Bitcoin’in yükseliş hareketi bir miktar güç kaybetmişti. Ancak daha sonra gelebilecek cezaların miktarları düşük olabileceği haberleri ile kripto paralarda tekrar yükseliş görüldü. Yeni haftaya 24.300$ seviyelerinde başlayan Bitcoin, sabah saatlerinde 24.500$ bölgesinden alıcı buluyor. Ethereum ise 1.700$’ın hemen altında işlem görüyor.

Bitcoin dominasyonunun bir miktar gevşemesiyle birlikte altcoinlerde de alıcılı bir seyir görünüyor. Genel olarak olumlu bir havanın hâkim olduğu kripto para piyasasında boğaların baskın geldiği günlerden geçiyoruz. Bitcoin’in kasım ayında görmüş olduğu dip seviyeden %60 prim yapması ise dikkat çekiyor. Yeni haftada kripto para piyasasının toplam piyasa değeri ise 1.120 trilyon dolar düzeylerinde ve artış trendini sürdürüyor. Günlük hacimlerde ise yükselişe bağlı olarak 60 milyar doların üzerinde bir seyir söz konusu.

Bitcoin, Altı Ayın Zirvesini Aşmaya Çalışıyor

Küresel piyasalarda ise ABD’de hem üretici hem de tüketici fiyat endeksinin ocak ayında beklenenden yüksek gelmesi sonrası şahin beklentiler güç kazanmaya başladı. ABD Merkez Bankası FED’in yayınlayacağı tutanaklar bu hafta piyasanın radarında olacak. Enflasyon görünümüne ilişkin gelebilecek mesajlar ile önümüzdeki toplantılara ilişkin alınabilecek ipuçları takip edilecek.

Yurt içinde ise TCMB’nin faiz kararı alınacak. Son toplantıda faizleri sabit tutan ancak toplantı notunda önümüzdeki toplantılarda düşürme trendini devam ettirebileceğini belirten merkez bankasının, bu haftaki toplantıda faizi %8’e çekmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu