Tiktok Takipçi Satın Al

Bir Bilgisayarda Olması Gereken Programlar #1

Bilgisayara format atmak 2 – 3 ayda gerekli olan bir iştir. Her format atımı sonrasında ihtiyaç duyduğumuz sürekli olarak kullandığımız programlar bulunmaktadır.

Tabii ihtiyaçlarımıza göre program listesi şekillense de her bilgisayarda olması gereken bazı programlar bulunmaktadır. Örneğin bir yazılımcı iseniz IDE programı kurmanız gerekli iken yazılımcı değilseniz pekte zorunlu olduğunuz bir durum yoktur. Lakin PDF dosyalarını okuyabilmek için Adobe Acrobat PDF Reader programı her bilgisayar için şarttır. Bu yazımızda her bilgisayarda olması gereken programlar listesini yazacağız.

Internet Tarayıcı


Windows işletim sistemi kurduğunuz zaman hazır yüklü olarak Internet Explorer ve EDGE tarayıcısı gelmektedir. Lakin ülkemizde birçok kullanıcı bu tarayıcıları kullanmamaktadır. Bu nedenle kullanacağınız Google Chrome, Firefox ya da Opera tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bunlardan birini kullanmalısınız. Tabii kurulum için EDGE tarayıcısını kullanmanız gerekmektedir ?

Winrar

Bilgisayarda birçok kez dosya işlemlerinde .rar ve .zip uzantılı dosyalar ile karşılaşacaksınız. Bu dosyaları açabilmek için RARLAB firmasının üretmiş olduğu WINRAR yazılımını yüklemek gerekmektedir. Bu uygulama ile RAR ve ZIP uzantılı dosyaları açabilirsiniz.

Bir Bilgisayarda Olması Gereken Programlar #1

Ofis Programları

Hem bireysel hem de iş amaçlı bilgisayar kullanımlarımızda ofis programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tablolar, sunumlar, metin dosyaları için kullanabileceğiniz iki büyük ofis programı bulunmaktadır. Eğer lisans ücretini öderseniz ya da öğrenci kimliğiniz varsa ücretsiz olarak edinebileceğiniz MICROSOFT OFFICE yazılımını yükleyebilirsiniz. Lisans ücreti ödemek istemiyorsanız muadili olan LIBREOFFICE uygulamasını yükleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Notepad++

Metin düzenleme ve yazım işlemleri için bilgisayarda çok basit bir yapıya sahip olan NOTEPAD uygulaması bulunmaktadır. Lakin tüm detaylı işlerimiz için NOTEPAD++ uygulamasını indirmek işlerinizi kolaylaştıracaktır.

VLC Media Player

Bilgisayarda video dosyalarını izlemek için Windows Media Player uygulaması hazır yüklü olarak gelmektedir. Lakin bir film izlerken alt yazı eklemeniz ya da işlemler yapmanız gerektiği durumlarda bu uygulama yetersiz kalmaktadır. Bunun yerine VLC Media Player kullanabilirsiniz.

CCleaner

Bilgisayarınızda zararlı kod betiklerine ve virüs yazılımlarına karşı koruma amacı ile sürekli olarak hem internet bağlantınızı hem de dosya içeriklerini kontrol edecek koruyucu yazılım olan CCleaner uygulamasını yükleyerek bilgisayarınızı koruyabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu