Tiktok Takipçi Satın Al

Biostar, Windows 11 için Anakart Desteği Sağlayacak

Microsoft, Windows 11‘i duyurduğundan beri, TPM desteği, ana kullanıcı endişelerinden biri olmuştur.


TPM 2.0 güvenlik yongaları, yeni işletim sistemini çalıştırmak için ana sistem gereksinimlerinden biridir. Tayvanlı şirket Biostar, Windows 11’i destekleyen anakartların üretimini duyurdu. Bu yazıda Tayvanlı şirket tarafından üretilen hem Intel hem de AMD serisi anakartların listesini görebilirsiniz.

Microsoft yeni işletim sistemini duyurduğundan beri , herkesin konuştuğu tek şey, en son sistemi sorunsuz bir şekilde yükseltmektir.

Bunu gerçekten başarmak ve Windows 11’in cihazınızda çalışmasını sağlamak için sistem güvenliğini sağlayan ve güçlendiren Güvenilir Platform Modülünü (TPM) desteklemesi gerekir.

Bu anakartlar Windows 11’i destekleyecek

Microsoft’un yepyeni amiral gemisi işletim sistemlerini resmen duyurduktan sonra neden olduğu tüm kargaşadan sonra, bazı şirketler bu zorluğun üstesinden gelmeye ve Windows 11’i destekleyen bazı ürünler sunmaya karar verdi.

Tayvanlı şirket Biostar Microtech International Corp. geçtiğimiz günlerde, makinelerinde Windows 11 çalıştırmak isteyen kullanıcılar için kullanışlı olacak bazı donanımları mükemmelleştirdiklerini belirtti.

Kolay, sorunsuz Windows 11 kurulumu için TPM çip sürüm 2.0 ve Güvenli Önyüklemeyi destekleyen anakartlarının bir listesi zaten yayınlandı.

Biostar, Windows 11 için Anakart Desteği Sağlayacak

Böylece, Biostar’ın mevcut destek yükseltme listesinde listelenen aşağıdaki anakartlardan herhangi birine sahip olan kullanıcılar, işletim sistemlerini herhangi bir değişiklik yapmadan doğrudan Windows 11’e yükseltmek için artık BIOS varsayılan ayarlarını kullanabilirler.

Hatırladığınız gibi, TPM güvenlik yongaları, Microsoft’un yeni işletim sistemini çalıştırma gereksinimleri listesinin önemli bir parçasıdır.

Teknoloji şirketi duyuruyu ilk yaptığından beri, bu TPM yongaları daha pahalı hale geldi ve bulunması da giderek zorlaştı.

Redmond merkezli teknoloji devi, bazı sistemlerin bu önemli gereksinimi yerine getirmeden bile Windows 11’i çalıştırabileceğini belirtti. Ayrıca, yakın zamanda Microsoft, tüm bu TPM meselesiyle ilgili olarak halkla daha önemli bazı bilgileri paylaştı. Görünüşe göre, Windows 11 yeni, isteğe bağlı bir TPM Tanılama aracıyla birlikte gönderilecek .

Yukarıda bahsedilen araç, artık tüm yöneticilere depolanan bilgiler için TPM yongasını sorgulama yeteneği verecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu