AMD

Bilim İnsanları, İnsan Gözünden Daha İyi Bir Elektronik Lens Oluşturuyor

Gözlerimiz, nasıl işledikleri inanılmaz hızlarda olaylara odaklanıp odaklayabilecekleri, çoğu insan yapımı lensin yapamadığı ya da en azından şimdiye kadar yapamadıkları şeyler açısından harikalar.

Harvard John A. Paulson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’ndaki araştırmacıların çabaları sayesinde, aslında insan gözünden daha iyi olabilecek bir dizi elektronik lens oluşturdular.

Bunun nedeni, tasarımları nedeniyle hacimli olma eğiliminde olan merceklerin mevcut tasarımının aksine, yapay olarak oluşturulan bu merceklerin tasarımında daha küçüktür.

Elektronik lens yolda

Ayrıca, bir elastor kasının kullanımı sayesinde gerçek zamanlı olarak yeniden odaklanabilir ve bazı insanlar için bulanık görmeye neden olan astigmatizm ve görüntü kayması gibi bazı insan koşullarını bile telafi edebilir.

Bilim İnsanları, İnsan Gözünden Daha İyi Bir Elektronik Lens Oluşturuyor

Bilim insanları; “Bu araştırma, tıpkı insan gözü gibi gerçek zamanlı olarak odağını değiştirmek bir ayarlanabilir metalens oluşturmak için metalens teknoloji ile yapay kas teknolojisinde atılımlar birleştirir. İnsan gözünün doğal olarak yapamayacağı astigmatizm ve görüntü kayması gibi sapmaları dinamik olarak düzeltme yeteneğini geliştirmek için bir adım daha ileri gidiyoruz. ”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!