TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Bilim Haberleri » Bilim İnsanları, İnsan Gözünden Daha İyi Bir Elektronik Lens Oluşturuyor

Bilim İnsanları, İnsan Gözünden Daha İyi Bir Elektronik Lens Oluşturuyor

Bilim İnsanları, İnsan Gözünden Daha İyi Bir Elektronik Lens Oluşturuyor

Gözlerimiz, nasıl işledikleri inanılmaz hızlarda olaylara odaklanıp odaklayabilecekleri, çoğu insan yapımı lensin yapamadığı ya da en azından şimdiye kadar yapamadıkları şeyler açısından harikalar.

Harvard John A. Paulson Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Okulu’ndaki araştırmacıların çabaları sayesinde, aslında insan gözünden daha iyi olabilecek bir dizi elektronik lens oluşturdular.

Bunun nedeni, tasarımları nedeniyle hacimli olma eğiliminde olan merceklerin mevcut tasarımının aksine, yapay olarak oluşturulan bu merceklerin tasarımında daha küçüktür.

Elektronik lens yolda

Ayrıca, bir elastor kasının kullanımı sayesinde gerçek zamanlı olarak yeniden odaklanabilir ve bazı insanlar için bulanık görmeye neden olan astigmatizm ve görüntü kayması gibi bazı insan koşullarını bile telafi edebilir.

Bilim İnsanları, İnsan Gözünden Daha İyi Bir Elektronik Lens Oluşturuyor

Bilim insanları; “Bu araştırma, tıpkı insan gözü gibi gerçek zamanlı olarak odağını değiştirmek bir ayarlanabilir metalens oluşturmak için metalens teknoloji ile yapay kas teknolojisinde atılımlar birleştirir. İnsan gözünün doğal olarak yapamayacağı astigmatizm ve görüntü kayması gibi sapmaları dinamik olarak düzeltme yeteneğini geliştirmek için bir adım daha ileri gidiyoruz. ”

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Dünyanın En Kurak Yerine Yağan Yağmur Ölüm Getirdi

Uğur Aydemir

Ünlü CEO’lar Lise Çağlarında Nasıl Gözüküyorlardı?

Buğra Noyan

Disney Temalı Nintendo Switch

Adil Anıl Öktem

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.