Tiktok Takipçi Satın Al

Bebek Kamerası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerinin güvenliği anne babalarının dikkat ettiği en önemli konuların başında gelmektedir. Bununla birlikte günün 24 saati bebeğinizle birlikte olmanız ise çoğu zaman mümkün olamamaktadır.

Ev içinde, iş saatlerinde veya başka bir yerdeyken dahi bebeğinizle olan iletişiminizin kopmasına engel olmak sizin elinizde. Gelişen teknoloji ile birlikte piyasada yaygın olarak bulunabilen birçok bebek kamerasından birini bu amaç için kullanabilirsiniz. Ancak burada bebek kamerası seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Doğru kamera seçimi hem sizi masraftan kurtarır hem de bebeğinizle olan iletişiminizin kesintisiz olmasına izin verir.

Dikkat Etmeniz Gereken Kritik Özellikler


Piyasada çok fazla bebek kamerası olması ve her ürünün özellikleri birbirinden farklı olduğu için seçim zorlaşıyor. Her ne kadar temel özellikler açısından bakıldığında çoğu kamera ihtiyacınızı karşılasa da bazı hayati özellikler bebeğinizle aranızdaki bağın kopmaması için çok önemli.

İlk olarak dikkat etmeniz gerken özellik kullanım alanıdır. Evinizin büyüklüğü, bebeğinizin odası ile sizin yatak odanız arasındaki mesafe kamera seçimine doğrudan etki etmektedir. Örneğin 3 oda 1 salon bir evde, siz salondayken bebeğinizin odasını izleyebilmeniz veya dinleyebilmeniz için kameranızın etki alanının bunu karşılaması gerekmektedir.

Yine kameranızın çift yönlü olması gerekiyor. Siz hem bebeğinizi duyabilmeli hem de bebeğiniz sizi duyabilmelidir. Bu görüntü içinde geçerlidir. Özellikle çift yönlü görüntü ve ses iletişimi bebeğinizin yanında olmasanız dahi onu görüntünüzle ve sesinizle sakinleştirmenize olanak sağlayabilir. Özellikle anne sesinin bebekler üzerindeki etkisine yönelik birçok çalışma bu konunun önemini ortaya koymuştur.

Bebek Kamerası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çift yönlü bir kamera satın aldığınız takdirde kameranızın pil ömrünü de düşünmeniz gerekiyor. Özellikle kameranızı ev içinde farklı odalarda kullanmayı düşünüyorsanız pil ömrü çok kritik bir özelliktir. Kimse bir anda bebeğiyle iletişiminin kopmasını istemez.

Bebeğinizle iletişiminizde herhangi bir aksama olmasını istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise statik kamera seçimidir. Bebeğinizle iletişime geçmeye çalışırken parazi, gürültü gibi bazı sesler sizi rahatsız edebilir. Bununla birlikte birçok dijital bebek monitörü de çok az statik etkiye sahiptir. Bu tür kameraları seçmenizin önceliğiniz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yine benzer şekilde bebek kameraları sinyal karışmasından etkilenip görüntü kalitesi bozulma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bebek kameraları cep telefonu, bilgisayar, modem, televizyon gibi elektronik aletlerden etkilenebilir. Bu sorunu da yaşamamak için yüksek GHz değerine sahip bebek kameralarını tercih edebilirsiniz.

Bu temel özelliklerin yanı sıra bazı ekstra dokunuşların zararı gelmez. Bazı bebek kameraları müzik özelliğine sahiptir. Bebeğinizin uyumasına yardımcı olabilmesi için yağmur, dalga, orman gibi bazı doğa seslerini dinletebilirsiniz.

Bunun yanı sıra bazı bebek kameralarında bulunan akıllı sensörler ile bebeğinizin sesini duymanız dahi gerek yoktur. Sensörler bebeğinizin nefes alışını otomatik olarak kontrol eder ve belirli bir süre hareketsiz kalırsa sizi doğrudan uyarır.

Bu sayede en ufak soruna dahi anında müdahele edebilirsiniz. Bebek kamerası satın alırken özellikle Media Markt gibi Türkiye’de yaygın mağaza ağına sahip olan teknoloji marketlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem ürününüzün güvenilir bir satıcıdan satın alırken hem de Media Markt indirimlerinden de faydalanarak tasarruf yapabilirsiniz. Bebek kameranızı satın aldıktan sonra bütün özelliklerini denemeyi ve herhangi bir sorunla karşı karşıya kalırsanız doğrudan iade edebilir veya değişim talep edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu