Tiktok Takipçi Satın Al

Avrupa, Bu Zamana Kadar Akıllı Telefon Satışlarındaki En Yüksek Büyümeyi Gördü

Canalys’den Cuma günkü raporda, özellikle Avrupa için OEM’ler arasındaki akıllı telefon satışları ve pazar payına genel bir bakış sunulmaktadır.

Samsung, geçtiğimiz çeyrekte Avrupa’da en çok% 30.4 pazar payıyla en fazla sevkiyatını gerçekleştirdi. 2018 yılında aynı çeyreğe göre 14,8 milyon olan yıla göre yıllık% 26 büyüdü.


ABDHuawei yasağına rağmen, Huawei 2. çeyrekte 8,5 milyon ünite taşındıktan sonra 3. çeyrekte (11.6 milyon) daha fazla cihaz satmayı başardı. Bununla birlikte Huawei, üçüncü çeyrekte satış sayısında bir büyüme görmedi, ancak yine de Avrupa pazarındaki pazar payındaki ikinci sırasını% 23.9 seviyesinde tutmayı başardı.

Apple bu çeyrekte 9.8 milyon adede üçüncü oldu, ancak satışlar geçen yılın aynı çeyreğine göre %4 daha düşüktü. Xiaomi dördüncü sırada ve üçüncü çeyrekte %73 artış kaydetti ve %10.5 pazar payıyla sonuçlandı. Xiaomi‘nin büyümesi, geçen yıl Avrupa’daki agresif genişlemesine bağlı.

Avrupa, Bu Zamana Kadar Akıllı Telefon Satışlarındaki En Yüksek Büyümeyi Gördü

Avrupa’da akıllı telefon satışları bu yıl rekor kırdı!

HMD Global, %1.8’lik pazar payıyla 0.9 milyon adet satan beşinci sırada yer aldı. HMD için satışlar, geçen yılın üçüncü çeyreğine göre% 21 oranında yavaşladı ve 1.2 milyon adet ve %2.4 pazar payı gördü.

“”Avrupa olumlu bir konumda ve kanal dengesi verilen birçok Chine satıcısının dikkatini çekiyor. Operatörler ve açık kanallar, pazara girme bakımından sırasıyla% 47 ve %50’yi oluşturmaktadır. Bu, orta ila yüksek kaliteli ürünlerle ölçeklendirme ve sağlıklı marjlar yaratma potansiyeli verdi.”” – Mo Jia, Canalys analisti

Jia, Avrupa pazarının neredeyse açık bir şekilde açık kanallardan yapılan satışlar (yani kilitli telefonları tam fiyattan satın alma) ve doğrudan operatörlerden satışlar (bir sağlayıcı aracılığıyla hizmet veren bir akıllı telefon satın alma) arasında paylaştırıldığını açıklıyor. Bu, satışların büyük çoğunluğunun doğrudan operatörlerden geldiği ABD’nin aksine.

Huawei satışlarına zarar veren diğer Çinli üreticiler de Huawei’den pazar payı almaya çalışmak için adım attı. İleriye baktığımızda, Avrupa’daki birçok operatörde 5G’nin parçalı bir şekilde uygulanması, OEM’lere 5G cihazları ile ortak olma ve satış yapma imkanı verir. Gelecek yıl 5G destekli orta seviye akıllı telefon akışını görmeyi bekliyoruz, bu nedenle her OEM’in başarısı Avrupa pazarındaki birçok faktöre bağlı olacaktır.

Avrupa, Bu Zamana Kadar Akıllı Telefon Satışlarındaki En Yüksek Büyümeyi Gördü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu