TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Otomobil Haberleri » Audi e-tron Sesli Komut Sistemi Alexa ile Geliyor

Audi e-tron Sesli Komut Sistemi Alexa ile Geliyor

Audi e-tron Sesli Komut Sistemi Alexa ile Geliyor

Audi’nin ilk tam elektrikli modeli olan e-tron’a, Amazon sesli komut sistemi Alexa’yı da entegre ediyor.

Audi, dijitalleşme stratejisi kapsamında kullanıcılara daha geniş bağlanabilirlik imkanları sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Lansmanı geçtiğimiz günlerde yapılan ve 2019 yılında Avrupa’da satışa sunulacak olan markanın ilk tam elektrikli modeli Audi e-tron’un, bilgi-eğlence işletim sistemine Amazon’un sesli komut sistemi Alexa da entegre edildi.

Audi e-tron kullanıcıları artık evlerinde veya diğer Alexa uyumlu akıllı cihazlarında olduğu gibi, araçlarının içinde de Alexa’nın birçok özelliğinden yararlanabilecek.

Audi e-tron Sesli Komut Sistemi Alexa ile Geliyor

Audi’nin MMI bilgi-eğlence sistemine entegre ettiği Alexa’yı kullanmak için araç sahipleri veya yolcuların akıllı telefona veya ek bir aplikasyona ihtiyacı olmayacak. Kullanıcıların, Amazon hesaplarını Audi e-tron’a tanıtması yeterli olacak.

[sp-related style=”dark” id=”32275″]

MMI sistemindeki LTE mobil data modülü, kullanıcıların ses komutlarıyla Amazon server’larına ulaşmasını sağlayacak. Kullanıcıların e-tron’un araç içi ses komut sistemine “Alexa” şeklinde seslenerek başlatılacak sistemle, haber servislerinden, Amazon alışveriş hizmetine, Amazon Music’ten sesli kitaplara kadar yüzlerce hizmete erişilebilecek. E-tron sahipleri ayrıca Alexa ile araçlarını terk etmeden, sadece sesle komut vererek evlerindeki ışıkları, ısıtmayı veya kapı kilitlerini de kontrol edebilecek.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Toyota, Ha:mo Ride ile Güvenli Sürüş Yapanları Ödüllendirecek

Buğra Noyan

Yenilenmiş i30’un Resimleri Paylaşıldı

Umut Bilgen

KIA Kalite Araştırmasında Üst Üste 5. Kez Zirvede

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.