Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS’tan Yeni Taşınabilir Monitör: ZenScreen OLED MQ16AH

ASUS, yeni taşınabilir monitör modeli ZenScreen OLED MQ16AH’yi duyurdu. 100.000:1 kontrast oranıyla en derin siyahları sunabilen bu monitör, %100 DCI-P3 renk gamı, HDR10 ve Delta E < 2 renk doğruluğu gibi özellikleriyle üstün kontrast ve renkler, inanılmaz gerçekçi görüntüler sunuyor.

ZenScreen OLED MQ16AH’de bir adet mini HDMI ve üç adet USB-C (biri DC girişi için) olmak üzere geniş bağlantı seçenekleri bulunuyor.


Üründeki yakınlık sensörü, kullanılmadığı anlarda ekranın parlaklığını azaltıyor. Böylece hem enerji tüketimi azalıyor hem de görüntülerin iz bırakmasının önüne geçiliyor. 13 inç boyutundaki bir diğer model de önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak. ZenScreen OLED MQ monitör serisi 2022 Red Dot Design ve CES Innovation ödüllerini kazandı.

ASUS'tan Yeni Taşınabilir Monitör: ZenScreen OLED MQ16AH

Hafif ve taşınabilir

15,6 inç boyutundaki bir FHD (1920 x 1080) panele sahip olan ZenScreen OLED MQ16AH, en ince noktası 5 mm olan son derece zarif bir profile sahip. 620 gram ağırlığındaki ürün diğer 15,6 inç monitörlerden %20 daha hafif. Kolayca bir çantaya sığabilen bu monitör, istediğiniz her yerde çalışmanız için harika bir çözüm sunuyor.

En gelişmiş OLED teknolojisi

ZenScreen OLED MQ16AH; %100 DCI-P3 renk gamı, HDR10 ve Delta E < 2 renk doğruluğu ile OLED panellerin tüm avantajlarından yararlanarak en parlak beyazlar ve en derin siyah tonlarıyla son derece gerçekçi görüntüler oluşturuyor. 400 nite kadar parlaklık sunabilen panel, 1 ms tepki süresiyle gölgelenme efektini de en aza indiriyor. ZenScreen OLED MQ16AH, dizüstü bilgisayarlar için en ideal ek monitör.

ASUS'tan Yeni Taşınabilir Monitör: ZenScreen OLED MQ16AH

Kullanışlı özellikler

ZenScreen OLED MQ16AH, bir adet mini HDMI ve üç adet USB-C bağlantı noktasıyla geniş bağlantı seçenekleri sunuyor. Üç adet USB-C bağlantı noktasının ikisi DisplayPort Alt modu ve güç girişi için kullanılabiliyor. Diğer USB-C girişi ise şarj için kullanılıyor. Monitörün her iki yanına yerleştirilen bu bağlantı noktaları sayesinde kablo dağınıklığını önlemek kolaylaşıyor ve çalışma alanını farklı biçimlerde düzenlemek mümkün hale geliyor.

Yerleşik yakınlık sensörü, ekranın karşısında kimse yoksa güç tasarrufu modunu açıyor. Kullanıcı ekran karşısına döndüğünde ise monitörü normal moda getiriyor. Bu özellik güç tüketimini düşürmesinin yanı sıra ekranda görüntü izi kalmasının da önüne geçiyor.

ZenScreen OLED MQ16AH’ün yanında bir akıllı kılıf da geliyor. Katlanarak bir stant haline gelen bu kılıf, monitörü 30° veya 60° derece açıyla kaldırarak yatay veya dikey biçimde rahat bir izleme deneyimi sunuyor. Monitörün arkasındaki 1/4 inç vida yuvası ise standart tripodlarla kullanım imkanı sağlıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu