Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Yüksek Performanslı Yapay Zeka Hızlandırıcı Kartlarını Duyurdu

Dünyanın ilk PCI Express yapay zekâ hızlandırıcı kartları olan CRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF, Google Edge TPU ile gelişmiş güç tasarımına ve kolay sistem kurulumu araçlarına sahip.


ASUS, tam boy ve yarım boy PCI Express 3.0 yapay zeka hızlandırıcı kartları PCICRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF’yi duyurdu. Her iki kart da yapay zeka uygulamaları için özel olarak tasarlanan Google Edge TPU işlemcisine sahip.

Kartlarda yer alan Google Edge TPU makine öğrenimi hızlandırıcısı, işlem verimliliğini hızlandırıyor, güç talebini azaltıyor ve bağlantılı cihazlar ve akıllı uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştırıyor. Bu dahili makine öğrenimi hızlandırıcı sayesinde, CRL-G18U-P3DF işlem birimi başına yalnızca 36 W güç tüketimiyle saniyede 32 tera işlem (TOPS) kapasitesine ulaşıyor. CRL-G116U-P3DF ise 52 W güç ile performansı 64 TOPS’a çıkarıyor. TensorFlow Lite derin öğrenme çerçevesi için optimize edilen bu kartlar sık kullanılan yapay öğrenme modellerini kolayca derleyip çalıştırabiliyor.

Gelişmiş termal tasarım ve kolay kurulum

ASUS CRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF anında kullanım imkanı sunan etkileyici ve güçlü bir yapay zeka hızlandırma deneyimi sunuyor. Yüksek yük altında stabil çalışacak şekilde tasarlanan bu kartlarda serin havayı bakır soğutma bloğuna yönlendiren eksen teknolojili çift turbo fan bulunuyor. Bu termal tasarım ısıyı çekirdeklerden hızla uzaklaştırarak kesintisiz yüksek performans elde edilmesini sağlıyor.

Sağlam yapılı kartların tek parça kapağı her yandan güçlü destek sunuyor. Endüstri standardı PCI Express 3.0 x16 yuvalarında kullanılmaya hazır olan kartlar her tür kullanıcıya kolay yenileme imkanı sağlıyor.

ASUS, Yüksek Performanslı Yapay Zeka Hızlandırıcı Kartlarını Duyurdu

CRL-G18U-P3DF veya CRL-G116U-P3DF modeline sahip kullanıcılar cihaza dahil sonuç çıkarım becerisiyle verimli, özel, hızlı ve çevrim dışı ürünler geliştirebiliyor. Bu kartlar ayrıca çeşitli dikey uygulamalar için sınırda kendi yapay zeka modellerini geliştirmek isteyen bağımsız yazılım markaları (ISV) ve sistem entegratörleri (SI) için mükemmel birer seçenek sunuyor.

Google Coral ile sınır bilişim yapay zeka çözümleri geliştirmek

ASUS IoT iş birimi ile Google Coral platformu arasında yapılan yeni iş birliğiyle sınır bilişim için yapay zeka çözümleri üretiliyor. Yeni ASUS IoT yapay zeka hızlandırıcı kartları, Google Edge TPU ile yapay zeka geliştirmeye yönelik donanımlar sunarak yapay zeka destekli projelerin gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyor.

Elbette ASUS IoT yalnızca bir donanım sağlayıcıdan çok daha fazlasını sunuyor. Özel destek sayfalarımızda son gelişmeleri öğrenebilir, ürünler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, ihtiyaç duyduğunuz bilgilere hızla ve kolaylıkla erişebilirsiniz. CRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF; hata tespiti, engel aşma, tepkisel perakende reklamcılığı ve daha fazlası için yapay zeka uygulamaları geliştirmek isteyenler için mükemmel birer tercih.

Teknik Özellikler

CRL-G18U-P3DF

CRL-G116U-P3DF

Ana Yonga

Çekirdek

Google® Coral Edge TPU İşlemci

PCI Express® arayüzü

PCI Express® 3.0 x16

Yazılım

Desteklenen Çerçeve

TensorFlow lite

Hassaslık

INT8

Performans

32 TOPS

64 TOPS

Soğutma Çözümü

Fan tasarımı

Aktif fan

Güç

Güç Bağlantısı

1 x 6 pim 12V Harici Güç

Güç Tüketimi

36 W

52 W

İşletim Sistemi

Linux

Ubuntu 18.04, Debian 10

* En güncel işletim sistemi desteği listesi için  https://iot.asus.com/ adresine göz atın.

Çevre koşulları

Çalışma Sıcaklığı

0~55°C

Çalışmazken Dayanabileceği Sıcaklık

-40~85°C

Bağıl Nem

%0~%85

Boyutlar

Genişlik

42,1 mm

Kalınlık

126,3 mm

Derinlik

186,3 mm

Ağırlık

516 g

530 g

ASUS, Yüksek Performanslı Yapay Zeka Hızlandırıcı Kartlarını Duyurdu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu