ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu

Yenilenmiş anakartlar, BIOS Flashback desteğine ve gelecek nesillere uyumluluk için yüksek kapasiteli BIOS ROM yongasına sahip…

ASUS, AM4 platformuna yönelik yeni B450 anakart serisini duyurdu. ASUS, her seviyeye uygun ve muhteşem performans arayan PC toplayanlar için özel olarak üretilmiş, yenilenmiş B450 ailesi anakartlarıyla bu platformun kullanışlılığını ve esnekliğini daha da genişletiyor.

Yenilenmiş ASUS B450 anakartlar, işlemciye ihtiyaç duymayan, kolay yazılım güncellemeleri için BIOS FlashBack™ özelliğine ve mümkün olan en geniş AMD Ryzen™ işlemci desteği için de yüksek kapasiteli yazılım yongasına sahip. Anakart serisi, seçili modellerde ekstra RGB LED çıkışları, AI gürültü engelleyici mikrofon yazılımı ve Aura Sync aydınlatma ve sistem bilgilerini ayarlamak için ASUS Armoury Crate sistem yönetim aracıyla uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor.

Yeni ASUS B450 anakartlar, PC toplayanlara yeni AMD Ryzen sistemlerini kurarken daha fazla esneklik sunuyor. En yeni Ryzen 3000 serisi işlemcilerler çalışabilen yeni anakartlar, aynı zamanda AM4 soket uyumlu birinci ve ikinci nesil Ryzen işlemcilere de destek veriyor. ROG Strix’ten Prime’a kadar yenilenen tüm B450 serisi, güçlü ve uygun bir sistem oluşturmak için uygun bir alternatif oluşturuyor. En yeni ASUS B450 anakartların yenilikleri hakkında B450 anakart web sitesi ve Edge Up Satın Alma Rehberi sitelerinden bilgi alınabiliyor.

ROG Strix B450-F Gaming II

ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu

ROG Strix B450-F Gaming II, bu yenilenme ile oldukça hızlanıyor. Anakartın VRM’i artık 8+4 ayrık MOS tasarımı barındırıyor. Bu yeni tasarımda her bir VRM, iyileştirilmiş bir ısı bloğu ve üst sınıf termal pedlerle destekleniyor. Bununla birlikte tamamen yeni bir arka plaka da bu güç aktarımı sisteminin soğutmasının önemli bir parçası haline geliyor.

İşlemci soketinin yanında yer alan dört adet bellek yuvası, toplamda 128GB RAM’e kadar barındırabiliyor ve 4400 MHz hızına ulaşabiliyor. İki adet M.2 soketi ise birden çok SSD’yi ve hatta NVM Express™ RAID kurulumlarını destekliyor. Ana M.2 yuvası da yüksek performanslı SSD’leri soğutmak için alüminyum bir ısı bloğuna sahip. Dahili WiFi barındırmayan anakart, buna rağmen WiFi 6’ya kolayca erişebilmek için E-key M.2 soketiyle donatılmış durumda.

ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu

Arka panelde aralarında 2 adet süper hızlı 10 Gbps USB 3.2 Gen 2 Tip-A bağlantının ve bir adet USB 3.2 Gen 1 Tip-C yuvasının da yer aldığı toplamda sekiz USB girişi bulunuyor. Bu USB girişlerinden biri, sadece güç kaynağı ve USB flaş bellekle yazılım güncellemesi yapmanızı sağlayan BIOS FlashBack™ özelliğine sahip.

Strix B450-F Gaming II görünüş olarak da ilgi çekici. Siyah PCB’si siber yazılı motifler ve I/O kalkanı ve yonga seti ısı bloğu üzerinde parlak görünümler sunuyor. Ek aydınlatma için siyah ve beyaz, oldukça uygun renkler. Anakart üzerinde iki standart RGB LED şerit çıkışına ek olarak düşük gecikme özelliğine ve ön ayara sahip programlanabilir bir çıkış da yer alıyor. ASUS AI Gürültü Engelleyici Mikrofon yazılımı da ofis toplantıları, çevrimiçi dersler ve oyunlar için çevre gürültüsünü azaltıyor.

TUF Gaming B450-Plus II

TUF Gaming B450-Plus II, yüksek performanslı Ryzen yongaların ihtiyaçlarını karşılamak için güçlendirilmiş 8+2 güç aşamalı VRM’lere ve genişletilmiş ısı bloklarına sahip. Bu tam boy ATX anakart, içerisinde kullanıcıların süper hızlı depolama için iki SSD yerleştirmeleri için ekstra bir M.2 soketi barındırıyor. Ayrıca giriş çıkış yuvaları arasında USB 3.2 Gen 2 Tip-C ve Tip-A girişleri de yer alıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Bios Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ayrı bir grafik kartına ihtiyaç duymayan kullanıcılar, TUF Gaming B450-Plus II üzerindeki DisplayPort çıkışıyla yüksek çözünürlük bir monitörde dahili Vega grafikli bir Ryzen APU kullanabiliyor. TUF Gaming B450-Plus II, ilgi çekici siyah-sarı şeritlere ve ek özelleştirme seçenekleri için iki adet RGB LED şerit çıkışına sahip.

TUF Gaming B450M-Pro II

MicroATX boyutuyla TUF Gaming B450M-Pro II, kompakt PC toplayacaklar için idealdir. Daha büyük olan TUF Gaming B450-Plus II gibi TUF Gaming B450M-Pro II da DisplayPort çıkışı, USB 3.2 Gen 2 Tip-C ve Tip-A bağlantıları ile ek USB 3.2 Gen 1 girişlerine sahip.

ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu

Bu kartın TUF Gaming DNA’sı, biri SafeSlot metal korumaya sahip olan bir çift PCI Express® 3.0 x16 yuvasıyla da ortaya çıkıyor. VRM’in üzerinde yer alan büyük ısı blokları, işlemciyi yük altındayken bile serin tutuyor. Dört DIMM yuvası, uyumlu DDR4 belleklerin 4400 MHz hızında çalışmasını sağlarken, toplamda 128 GB RAM kapasitesine sahip olmasıyla göze çarpıyor. Aynı zamanda PCIe SSD’ler için iki adet M.2 yuvası da mevcut. 

TUF Gaming B450M-Plus II

TUF Gaming B450M-Plus II’nin SafeSlot teknolojisi ile güçlendirilen PCIe x16 yuvası, en ağır grafik kartlarına karşı bile dayanıklılık sağlıyor. Dört PCIe 3.0 hattına bağlanan M.2 soketi ise NVMe SSD’leri desteklerken, RGB LED çıkışı ve Aura Sync desteği de kişiselleştirme özelliklerini bir adım öteye götürüyor.

TUF Gaming B450M-Plus II bir grup kullanışlı yazılım özelliklerine sahip: BIOS FlashBack™ zahmetsiz yazılım güncellemeleri sağlarken, AI Gürültü Engelleyici Mikrofon yazılımı da net iletişim sunuyor. Turbo LAN trafik yönetim aracı, en düşük gecikme için oyun paketlerine öncelik sağlıyor. Armoury Crate sayesinde de sistem durumu ve özelleştirme hakkında kullanıcılar kolaylıkla bilgi alabiliyor.

Prime B450M-A II

Prime B450M-A II, kapsamlı işlevi kompakt bir tasarımda sunuyor. Ryzen işlemcilerin kararlı çalışmasını garantilemek için tasarıma VRM ısı bloğu dahil edilmiş durumda. Dört DIMM yuvasına toplamda 128GB’a kadar bellek takılabilirken, M.2 yuvası ise altı SATA bağlantısıyla birlikte çok sayıda bağlantıya izin veriyor.

Arka panelde 10Gbps aktarımlar için USB 3.2 Gen 2 yuvaları yer alıyor. Bununla birlikte ön panelden hızlı bağlantılar için de USB 3.2 Gen 1 çıkışı da kart üzerinde bulunuyor. BIOS FlashBack™ ile BIOS güncellemeleri kolaylıkla yapılabilirken, 256 MB’lık yazılım yongası ise gelecekteki yükseltmeleri ve geniş işlemci desteğini mümkün kılıyor.Aura Sync desteğine sahip bir RGB LED şerit çıkışı, sistemlerine tarz katmak isteyen kullanıcılar için hazır olarak bekliyor.

Prime B450M-K II

Prime B450M-K II güvenilir bir anakart olmak için temel öğelere sahiptir. Anakart, genel kullanım, ev sineması PC’leri ve hatta bütçe dostu oyuncu sistemleri için ideal bir altyapı sunuyor. Digi+ VRM’leri giriş seviyesinden orta seviyeye kadar Ryzen işlemcileri besleyebiliyor. Sahip olduğu 2 DIMM yuvasında toplam 64GB RAM destekleyen Prime B450M-K II, SafeSlot Core yapısal güçlendirmeye sahip olan PCIe yuvası ile dikkat çekiyor. Anakarta toplamda bir adet M.2 depolama cihazı ve dört adet SATA cihazı bağlanabiliyor.Güncellenmiş arka panel, daha fazla monitör uyumluluğu için HDMI yuvasına sahip.

ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu  ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu  ASUS, Yeni ROG Strix, TUF Gaming ve Prime B450 Anakartlarını Duyurdu

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu