Tiktok Takipçi Satın Al

4K 120 Hz Ekranlı Yeni ASUS ROG Oyuncu Monitörü Tanıtıldı

ASUS ROG, dünyanın ilk HDMI 2.1 sertifikalı 4K 120 Hz oyuncu monitörünü duyurdu.

ASUS ROG bugün, yeni piyasaya çıkacak 43 inç oyuncu monitörünün, ürün testleri konusunda uzman Allion Labs şirketi tarafından yapılan tüm uyum ve onay testlerini geçerek HDMI 2.1 sertifikası alan ilk monitör olduğunu duyurdu.


HDMI 2.1 uyumluluğuna sahip 27”, 32” ve 43” boyutlarındaki ROG oyuncu monitörleri, yıl sonunda piyasaya çıkacak

Yeni nesil konsollarla uyumlu olan yeni ROG monitör, HDMI 2.1 ile 120 Hz’e varan değişken yenileme hızlarıyla 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlükteki görüntüler için 48 Gbps’e kadar bant genişliği desteği sunuyor. Auto Low Latency özelliği, oyun konsoluna ekran işlem modunu kontrol etme olanağı vererek içeriğe göre düşük gecikmeli veya kaliteli olanlara öncelik tanıyor.

Allion Labs’in yaptığı sıkı FRL (Fixed Rate Link) testleri arsında gelecek HDMI 2.1 cihazlarıyla tam uyumu kontrol eden FRL Elektrik, FRL Piksel Kod Çözme ve FRL Protokol testleri yer aldı.

Öne Çıkan Detaylar

4K 120 Hz Ekranlı Yeni ASUS ROG Oyuncu Monitörü Tanıtıldı

  • Yeni ROG oyuncu monitörü, Allion Labs tarafından yapılan sıkı FRL testlerinden geçerek dünyanın HDMI 2.1 sertifikalı ilk ekranı oldu.
  • Yeni ROG oyuncu monitörü 120 Hz’e ulaşan değişken yenileme hızlarıyla 4K oyunlar için 48 Gbps’e kadar bant genişliği sunuyor.
  • ROG HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri 27 inç, 32 inç ve 43 inç modeller şeklinde yıl sonunda piyasaya çıkacak.

Yıl sonunda yeni nesil oyun konsollarının piyasaya çıkacak olmasıyla birlikte ROG, bu dönem için HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri serisi hazırladı. Bu monitörler 27 inç, 32 inç ve 43 inç modeller halinde piyasaya sunulacak.

Oyuncu monitörlerinde dünyanın en önde gelen markalarından biri olan ROG, oyunculara çığır açan oyun görselleri sunan en gelişmiş ekran teknolojilerini sunmak için sınırları zorlamaya devam ediyor. ROG; ROG Swift PG258Q 240 Hz oyuncu monitörü, ROG Swift PG43UQ 4K 144 Hz Digital Stream Compression (DSC) oyuuncu monitörü ve ROG Swift 360 Hz oyuncu monitörü gibi ürünleri dünyada ilk kez piyasaya çıkaran marka oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu