Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS, Yeni Nesil Sunucularını Tanıttı

ASUS, 2. Nesil Intel Xeon Scalable işlemciler, Intel Optane DC Kalıcı Bellek ve Özel Thermal Radar 2.0 teknolojisiyle donatılan yeni sunucularını duyurdu.

Raf ve kule tipi sunuculardan oluşan yeni seri en yeni Intel platformuyla güç tüketimi ve saat hızlarında ortalama 1,33 kat daha yüksek performans veriyor.  Sunucu sistemleri, sunucu anakartları, iş istasyonları ve iş istasyonu anakartları alanlarının lideri ASUS, tüm sunucu ürünleri serilerinde yeni 2. Nesil Intel Xeon Scalable işlemcilere destek verdiğini duyurdu.


Yeni Intel platformu, popüler uygulamalar ve testler için güç tüketimi ve saat hızlarında bir önceki nesil işlemcilere göre ortalama 1,33 kat daha yüksek performans sağlıyor. Intel’in seçkin bir iş ortağı olan ASUS, yeni Intel Optane DC kalıcı belleklerle çığır açan performans ortaya koyuyor.

SSD ile kurulmuş aynı yapılandırmaya kıyasla, saniye başına giriş/çıkış işlemi sayısında %88’in üzerinde avantaj elde ediliyor. Bu yeni işlemci platformu ayrıca Intel Deep Learning Boost teknolojisiyle gelişmiş derin öğrenme becerileri getiriyor. Bu yeni teknoloji sayesinde ResNet-50 ve SSD VGG-16 model ASUS sunucularında 3,1 kat performans artışı elde edilmesiyle yeni platformun çıkarım elde etme becerisi tam olarak ortaya koyuluyor.

6 kanala kadar DDR4 2933, Intel DL Boost ve Intel Optane DC kalıcı bellek desteği

Tüm ASUS sunucu serileri, 2. Nesil Intel Xeon Scalable işlemcilerin yanı sıra Intel Optane DC kalıcı bellek ve Intel Deep Learning Boost gibi gelecek teknolojilerin avantajlarından tam olarak yararlanacak ve yapay zeka hızlandırmada kullanılacak şekilde optimize edildi. Bu modeller arasında GPU optimizasyonlu ESC 8000 ve 4000 serileri, yüksek performanslı RS720, 700, 540, 520 ve 500 serileri, Z11 serisi sunucu anakartları ve WS C621 iş istasyonu anakartı bulunuyor. 2. Nesil Intel Xeon Scalable Platinum işlemciden güç alan ASUS sunucular, bir önceki nesil işlemcilere göre Linpack’te 1,21 kat, Stream Triad’da 1,83 kat, yapay zeka ve derin öğrenme çıkarımlarında ise inanılmaz bir şekilde 17 kat daha yüksek performans sunuyor.

ASUS, Yeni Nesil Sunucularını Tanıttı

Bellek içi analitik, veri tabanları, içerik dağıtım ağları (CDN) ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) gibi yoğun veri kullanan uygulamaların ihtiyaçlarına yanıt vermek için, ASUS sunucular en yeni Intel Optane™ DC kalıcı bellek teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji, veri işlenen kritik iş yüklerinin daha hızlı yapılmasını ve yüksek sanal makine ve konteyner yoğunluğuyla daha fazla hizmet verilmesini sağlıyor. Yenilikçi bir bellek teknolojisi olan Intel Optane™ DC kalıcı bellekler, uygun maliyetli geniş kapasite ve kalıcılık (geçici olmayan, silinmeyen) özelliğini eşsiz bir şekilde sunuyor. Bir önceki nesille kıyaslandığında, en yeni ASUS sunucuların sanallaştırma ile ilgili iş yüklerinde aynı işletme maliyetiyle 1,8 kat daha fazla IOPS değeri sunduğu görülüyor. Daha yüksek IOPS değeriyse kurumsal ortamlarda sanallaştırma uygulamaları çalıştırıldığında daha yüksek verim ve kalite elde edilmesi anlamına geliyor.

Özel Thermal Radar Teknolojisi

2. Nesil Intel Xeon Scalable işlemcilere sahip en yeni ASUS sunucularında, sektörün önde gelen termal kontrol teknolojisi olan ASUS Thermal Radar 2.0 kullanılıyor. İki yenilikçi tespit teknolojisi ve çok fan bölgeli tasarımıyla ASUS Thermal Radar 2.0; CPU, GPU, DIMM, HDD ve diğer yerlere farklı sensörler yerleştirerek bölgesel sıcaklık bilgisi topluyor. İlgili bölgelerdeki fanların akımını otomatik olarak ayarlayarak toplam fan kapasitesinin güç tüketimini azaltıyor. Ayrıca, birden fazla fan bölgesine sahip tasarım farklı alanlar için farklı fan hızları belirleyerek manüel ayarlar için gereken süre ve maliyeti azaltıyor. Bu da sistemin güvenilirliğini ve termal verimliliğini etkin bir şekilde artırıyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu