Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS W790 Serisi İş İstasyonu Anakartlarını Duyurdu

Hız aşırtma desteği, uzaktan yönetim ve güvenilir sağlamlık sunan üst seviye anakartlarla kesin performans ve üretkenlik

ASUS, Pro WS W790E-SAGE SE ve Pro WS W790-ACE olmak üzere iki yeni Intel W790 iş istasyonu anakartını duyurdu. En yeni Intel Xeon W-3400 ve W-2400 işlemciler için geliştirilen modeller, işlemcilerden ve DDR5 R-DIMM bellek modüllerinden daha fazla performans almak için çığır açan hız aşırtma özellikleriyle geliyor.

Yeni Pro WS W790 serisinde ASUS, daha fazla grafik genişletme imkanı, daha geniş depolama alanı, etkileyici bağlantı özellikleri ve üst düzey güvenilirlik sunuyor. Bu seri; karmaşık tasarımlar, simülasyonlar, görüntü işleme ve yapay zekâ çıkarım iş yükleri üzerinde çalışan profesyonel içerik üreticileri, veri bilimcileri, mimarlar ve mühendisler için ideal.

Sunucu sınıfı uzaktan yönetim:


Pro WS W790 serisi; IT süreçlerinin yolunda gitmesini sağlayan, donanım ve yazılım tabanlı uzaktan yönetim olanakları sunuyor. Pro WS W790E-SAGE SE, IPMI mimarisine bağlantı için yerleşik AST2600 BMC’ye atanmış bir gigabit Ethernet denetleyicisine sahip. Bu sayede web arayüzü üzerinden BIOS güncellemesi yapmak, donanımları yeniden başlatmak veya kritik hataları gidermek mümkün oluyor. Kullanıcılar Pro WS W790-ACE’de ise benzer imkanları ASUS IPMI genişleme kartıyla elde edebiliyor. Pro WS W790 serisi ayrıca ASUS Control Center Express yazılımıyla geliyor. Gerçek zamanlı bir BT takip ve yönetim yazılımı olan ASUS Control Center Express, IT yöneticilerinin verimliliği artırmasına, dijital varlıkları izinsiz girişlerden ve veri sızıntılarından korumasına yardımcı oluyor.

ASUS W790 Serisi İş İstasyonu Anakartlarını Duyurdu

Kesin performans ve üretkenlik

Pro WS W790E-SAGE SE modeli, Intel Xeon W-3400 veya W-2400 işlemcilere hız aşırtma yapma olanağı veriyor. Ayrıca yine hız aşırtma yapılabilen 2 TB ECC R-DIMM DDR5 RAM’e de destek veriyor. Toplam yedi adet PCIe 5.0 x16 yuvası ise içerik üretimi, mimari veya veri analitiği gibi alanlarda birden fazla güçlü GPU kullanma imkânı tanıyor. Ultra hızlı çift Intel X710-AT2 10 Gb Ethernet bağlantı noktası ise düşük gecikme süresiyle hızlı veri aktarımı sağlıyor.

Devasa video dosyalarıyla çalışan içerik üreticileri, birden fazla NVMe depolama cihazını RAID biçiminde kullanarak sistemlerinde çok yüksek giriş çıkış bant genişliğine ve kusursuz video oynatma performansına erişiyor. Daha fazla yüksek hızlı depolama çözümü eklemek isteyenler için de endüstriyel SSD’lerin yerleştirilebildiği iki adet SlimSAS yuvası bulunuyor. Bu yuvalara sunucu ve ağ ekipmanları da takılabiliyor.

Kurumsal kullanım, yapay zeka geliştirme veya finans ve bilim amaçlı veri analitiği için iş istasyonlarına ihtiyaç duyanlar, Intel Xeon W-2400 ve W-3400 işlemcilerle kullanılabilen ve dört kanallı yapılandırmada 2 TB ECC R-DIMM RAM’e destek veren sekiz adet RAM yuvasına sahip olan Pro WS W790-ACE’den yararlanabiliyor. Beş adet PCIe 5.0 yuvası ile birden fazla GPU kullanım imkânı bu modelde de sunuluyor. Üç adet SlimSAS yuvası gelişmiş depolama seçenekleri sunarken bir adet 10 Gbps Marvell® AQC113CS Ethernet bağlantı noktası ise ağ bağlantılı depolama cihazlarına (NAS) destek veriyor. Ayrıca bir adet 2,5 Gbps Intel I226-LM Ethernet bağlantı noktası da yayınlar veya dosya aktarımı için hazır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu