Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS ROG Strix XF 120 Soğutucu Fanı Duyuruldu!

Fan rotorunu sabitleyerek sürtünmeyi ve gürültüyü azaltır, 400.000 saatlik kullanım ömrü sunar.


Aerodinamik fan kanatları ve çerçeve tasarımı: Türbülansı azaltır ve hava akımını en yüksek düzeye taşır. Son derece sessiz akustik profil: 22,5 dB(A) seviyesinde düşük gürültülü soğutma performansı sağlar. Titreşim önleyici dolgular ve montaj noktaları da titreşimi ve gürültüyü azaltır.

ASUS Republic of Gamers (ROG), darbe genişlik modülasyonu (PWM) özellikli 120 mm 4 pim soğutma fanı ROG Strix XF 120’yi duyurdu. Son derece sessiz bir akustik profile sahip olan fan, birçok farklı uygulama alanında performans ihtiyacını karşılayabiliyor.

Son derece sessiz akustik profil

ROG Strix XF 120 en fazla 22,5 dB(A) gürültü oluşturuyor. Olağanüstü düzeyde sessiz bir soğutma performansı sunan bu fan, titreşim önleyici dolgular ve montaj noktaları sayesinde tıkırtı da yapmıyor. %30 fiberglas malzemeden üretilen fan kanatları ve çerçeve, bükülmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahip. Bu yapı gürültüyü azaltırken dayanıklılık ve performans da sağlıyor.

Dakikada 1,77 metreküp hava akımı ve 3,07 mm H2O) statik basıncı sunan ROG Strix XF 120, kasa soğutması veya statik basıncın önemli olduğu radyatör veya CPU soğutucu fanı gibi kullanım alanlarında değerlendirilebiliyor. 250 ile 1800 RPM arasında değişen çalışma aralığına sahip fan, 250 rpm gibi düşük bir hızda çalışabilecek kadar hassas olmasının yanı sıra %0 PWM çalışma döngüsündeyken otomatik olarak kapanarak hafif iş yüklerinde son derece düşük gürültü ve verimli soğutma performansı sunuyor.

MagLev Fan Rulmanı

ROG Strix XF 120, dönerken eğilmesini veya sallanmasını önlemek için rotoru sabitleyen 360 derece manyetik havada tutma (MagLev) teknolojisinden yararlanıyor. Sürtünmeyi ve gürültüyü azaltan, fanın zaman içinde aşınmasını önleyen bu teknoloji sayesinde olağanüstü soğutma performansı, son derece sessiz çalışma ve 400.000 saate uzanan kullanım ömrü elde ediliyor.

Aerodinamik Tasarım

ROG Strix XF 120 soğutucu fan en uygun performans için hava akımı hacmini en üst düzeye getirecek şekilde tasarlandı. Fan ayrıca hava akımı üzerinde de kapsamlı kontrol imkanı sunuyor. Fan kanatlarındaki hassas oluklar havayı kanatların üzerinde dağılmadan aktarmayı sağlıyor. Fanın performansını artıran bu özellik, girdap gürültüsünü azaltarak genel akustik profili de iyileştiriyor.

Fan çerçevesindeki desteklerin açısı ve kavisi, hava akımını tek yönde odaklı bir şekilde yönlendirmek için özenle tasarlandı. Odaklanan hava akımı statik basıncı artırarak türbülansı da en aza indiriyor. Ayrıca, ROG Strix XF 120’nin küçük fan yuvası, daha uzun fan kanatlarının kullanılmasına imkân veriyor. Bu da hava kanalını genişleterek hava akımını ve dolayısıyla performansı artırıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu