ASUS ROG Strix B365-G Anakartını Tanıttı - TeknoDiot.com

ASUS Oyun Anakartını Tanıttı: ROG Strix B365-G

Abone Ol 

ASUS, yeni oyun anakartı ROG Strix B365-G modelini tanıttı.

takipçi satın al
takipçi satın al

ASUS, ilk Gamers Republic (ROG) ürününü ROG Strix B365-G Gaming ile birlikte sundu. Mikro ATX form faktöründe yerleşik olarak yer alan bu anakart, birçok temel özelliği barındırıyor ve overclock ile uğraşmayan PC oyuncularını hedef alıyor. üp

DDR4-2667’de ayarlanan BIOS’taki bellek frekansı ayarı ile ASUS, hedef kitleye özgür kılıyor. ASUS ROG Strix B365-G, 24 pinli ATX ve 8 pinli EPS güç konektörlerinin kombinasyonundan güç almakta ve CPU’yu 7 + 2 faz VRM ile düzenliyor. ASUS ROG Strix B365-G, 9’uncu ve 8nci Çekirdekli “Kahve Gölü / Yenileme” işlemcilerini kutudan çıkartıyor.

ASUS Oyun Anakartını Tanıttı: ROG Strix B365-G

LGA1151 soketi, 64 GB’a kadar çift kanallı DDR4-2667 belleği destekleyen dört DDR4 DIMM yuvasına bağlanmakta.

Anakartın metal takviyeli tek PCI-Express 3.0 x16 yuvası yer alıyor. Bir PCI-Express 3.0 x1, M.2 E-anahtar yuvası (WLAN kartları için) ve PCI-Express 3.0 x4 (fiziksel x16), genişletme alanının geri kalanını oluşturur. Depolama bağlantısı, biri hem PCI-Express 3.0 x4’ü hem de SATA 6 Gbps’yi destekleyen iki M.2-2280 yuvası içerirken, diğeri sadece PCI-Express 3.0 x4; ve altı SATA 6 Gbps bağlantı noktası.

ASUS Oyun Anakartını Tanıttı: ROG Strix B365-G

Anakartın tek 1 GbE arayüzü bir Intel i219-V denetleyicisi tarafından kullanılıyor. USB bağlantısı, altı adet USB 3.0 bağlantı noktasının yanı sıra iki A tipi 10 Gb / sn USB 3.1 gen 2 bağlantı noktası içerir (arka panelde dört, iki başlıklı).

Yerleşik ses çözümü, Realtek ALC1220A CODEC’i çift OPAMP, EMI ekranlama, ses sınıfı kapasitörler ile birleştirir. ve zemin katmanı izolasyonu. Birkaç 3 pimli adreslenebilir RGB başlığı, bu tahtanın geri kalanını oluşturuyor ve bu da 100 ABD doları civarında satılması bekleniyor.

Göz atın:   ASUS ZenFone 7 ve ZenFone 7 Pro'nun Özellikleri Belli Oldu

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu