Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS ROG GT-AC2900 Piyasaya Çıktı

ASUS ROG GT-AC2900 Piyasaya Çıktı! GT-AC2900, NVIDIA tarafından GeForce NOW için öneriliyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG), Rapture GT-AC2900’un piyasaya çıktığını duyurdu. 802.11ac Wi-Fi desteğine sahip router, bilgisayar, konsol ve mobil cihaz oyuncularının özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. ROG Rapture GT-AC2900, bilgisayar oyuncularına ağları üzerinde tam kontrol sağlayan, bilgisayardan oyun sunucusuna doğru ping sürelerini azaltıp düşük gecikmeli oyun deneyimi sunan üç katmanlı oyun hızlandırma gibi özelliklerle donatıldı. NVIDIA tarafından GeForce NOW ile kullanılması için tavsiye edilen ürün, bulut üzerinden oynanan oyunlarda en iyi deneyimini sunuyor.


ROG Rapture GT-AC2900, konsol oyuncularına ASUS Router uygulaması ile üç adımda port yönlendirme ve ağ yönetimi imkanlarını sunarak ağın gecikmesiz oyun deneyimi için hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanabilmesini sağlıyor.

Mobil cihaz üzerinden oyun oynayanlar ise ROG Rapture GT-AC2900’un destek verdiği AiMesh teknolojisiyle evin her köşesinde kesintisiz Wi-Fi kapsama alanına kavuşuyor, böylece istenilen yerde oyunlar hızlı ve akıcı bir şekilde oynayabiliyor. MU-MIMO teknolojisi ise birden fazla oyuncunun yaşadığı evlerde harika bir deneyim sunuyor.

Eşsiz “keskin” tasarımıyla yeni ve iddialı ROG tarzını yansıtan ROG Rapture GT-AC2900, Aura RGB aydınlatma desteğiyle hem renkli bir görünüm kazanıyor hem de Game Boost, GeForce NOW ve DFS kanal durumu için göstergelere sahip oluyor. Tüm bu özellikler, ROG Rapture GT-AC2900’u tüm oyun sistemleri için harika bir eklenti haline getiriyor.

ASUS ROG GT-AC2900 Piyasaya Çıktı

Üç katmanlı oyun hızlandırma ile NVIDIA GeForce NOW için uygun

ROG Rapture GT-AC2900, bilgisayarda en iyi oyun deneyimini sunan ve oyunculara ağları üzerinde tam kontrol sağlayan oyun odaklı çok sayıda özellikle donatıldı. Üç katmanlı oyun hızlandırma özelliği, oyun cihazından oyun sunucusuna giden veri paketlerine öncelik tanıyor. Üç katmanlı oyun hızlandırmanın ilk aşaması, ROG Rapture GT-AC2900’daki oyunlara özel bir bağlantı noktasından meydana geliyor. Buraya takılan tüm cihazlara ağda öncelik tanınıyor.

Üç katmanlı oyun hızlandırmanın ikinci aşamada ise Game Boost devreye giriyor. Yerel ağdaki oyun paketlerine öncelik veren bu uyarlanabilir QoS özelliği sayesinde, ağdaki diğer kullanıcılar video izlemek gibi yüksek bant genişliği gerektiren faaliyetlerde bulunsa bile akıcı oyun deneyimi elde ediliyor.

Üç katmanlı oyun hızlandırma özelliğinin üçüncü adımını ise dünya genelinde oyun sunucularına en kısa yoldan erişmek için bağlantıyı optimize eden wtfast® adlı servis oluşturuyor. Oyunlara özel bağlantı noktası, Game Boost ve wtfast adımlarının tümü kullanıldığında, ROG Rapture GT-AC2900 ping sürelerini %75 düşürerek internet üzerinde çok daha akıcı oyun deneyimi sunuyor.

ASUS, NVIDIA GeForce NOW için tavsiye edilen bir router olan ROG Rapture GT-AC2900’un geliştirilme aşamasında NVIDIA’yla çok yakın bir şekilde çalıştı. Bunun sonucunda, GeForce NOW bulut oyun hizmetinde kusursuz deneyim yaşatan bir ürün ortaya çıktı. ROG Rapture GT-AC2900, GeForce NOW istemci cihazıyla birlikte kullanıldığında ağda hizmet kalitesini otomatik olarak ayarlıyor, Wi-Fi bant genişliğinin %90’ını GeForce NOW servisine ayırarak en az gecikmeyle bulut üzerinden oyun deneyimi sunuyor.

Konsol oyuncuları için üç adımda kolay port yönlendirme

Konsol oyuncuları bazı durumlarda, diğer oyuncularla takım oluşturmaya veya bir karşılaşmaya ev sahipliği yapmaya engel olan ağ adresi çevirisi (NAT) sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Çoğu router port yönlendirme üzerinden NAT yapılandırma seçenekleri sunsa da bu genellikle çok karmaşık bir yapıda oluyor. ROG Rapture GT-AC2900, OpenNAT özelliği ile konsol oyuncuları için bunu kolaylaştırarak gecikmesiz oyun keyfi sunuyor. Bu özellik sayesinde NAT yapılandırmasını üç basit adımda yapmak mümkün oluyor.

Kapsamlı olduğu kadar kullanımı da kolay olan ASUS Router akıllı telefon uygulaması, OpenNAT ayarı yapma imkanı vermesinin yanı sıra port yönlendirme, bant genişliği kısıtlama ve ağda sorun tespiti gibi oyuncuların ihtiyaç duyduğu tüm router işlevlerinin bilgisayar kullanmadan yapılabilmesini sağlıyor.

ASUS ROG GT-AC2900 Piyasaya Çıktı

Sınırsız mobil oyun

ROG Rapture GT-AC2900’daki ASUS AiMesh desteği sayesinde oyuncular, destek verilen diğer ASUS ve ROG AiMesh router modellerini ekleyerek bir ağ Wi-Fi sistemi kurabiliyor. Bu sayede tüm evi saran kapsama alanı, kusursuz bağlantı, senkronize edilebilen özellikler ve merkezi kontrol imkanından yararlanabiliyorlar. Mobil cihazlarından oyun oynayanlar, AiMesh ağı sayesinde en iyi oyun deneyimini evlerinin her köşesinde yaşayabiliyor, kesinti korkusu olmadan özgürce dolaşabiliyorlar.

ROG Rapture GT-AC2900’de ayrıca Wi-Fi üzerinden oyun deneyimini daha da iyileştiren dinamik frekans seçimi (DFS) ve MU-MIMO özellikleri de yer alıyor. 5 GHz bandındaki en boş kanalı bulan DFS özelliği akıcı ve hızlı oyun deneyimi için parazit düzeyini minimuma getiriyor. Ağa birden fazla uyumlu cihaz bağlandığında, MU-MIMO teknolojisi her cihazın en yüksek performansı elde etmesini sağlıyor. Evde oyun oynayan birden fazla kişi olduğunda bu teknoloji büyük fayda sağlıyor.

Kısa özetle:

  • 802.11ac Wi-Fi bağlantısı sunan ROG Rapture GT-AC2900 router; bilgisayar, konsol ve mobil cihaz oyuncularının özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı.
  • Üç katmanlı oyun hızlandırma özelliği, bilgisayar oyuncularına ağları üzerinde tam kontrol sağlıyor. Bilgisayardan oyun sunucusuna doğru ping sürelerini azaltıp düşük gecikmeli oyun deneyimi sunuyor.
  • ASUS Router uygulaması ile mümkün olan üç adımda port yönlendirme ve ağ yönetimi sayesinde ağınızı gecikmesiz oyun deneyimi için hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • ASUS’a özgü AiMesh teknolojisi tüm evde kesintisiz Wi-Fi kapsama alanı sunuyor. MU-MIMO teknolojisi ise oyun oynayan kullanıcı sayısının fazla olduğu evlerde en iyi internet deneyimini yaşatıyor.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu