Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS ROG, ATX 3.0 Destekli Strix Gold Aura Edition Güç Kaynağı Serisini Duyurdu

Verimliliği son derece yüksek yeni güç kaynağı modellerinde ısıyı uzaklaştıran alüminyum kasa, ATX 3.0 uyumluluğu, 80 PLUS Gold sertifikası ve dahili Aura Sync uyumlu aydınlatma özellikleri bulunuyor


ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix Gold Aura Edition güç kaynağı serisini duyurdu. En yeni ATX 3.0 standartlarına uyumlu olan modeller gelişmiş soğutma, 16 pinli PCI Express® (PCIe®) desteği ve entegre Aura Sync RGB aydınlatma gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

İlk Strix 850 W Gold PSU modeli orta seviyeden her tür sisteme kararlı, verimli, serin ve sessiz güç sağlamak için üretilmişti. Ancak teknoloji gelişip yeni ATX 3.0 güç dağıtım standardını kullanan modern ekran kartları piyasaya çıkmaya başlayınca Strix serisini de bir üst seviyeye taşımanın vakti geldi.

750 W, 850 W, 1000 W ve 1200 W modellere sahip yeni Strix Gold Aura Edition serisi, kendinden önce gelen modellerde olduğu gibi, serin ve sessiz çalışmayı sağlayan büyük soğutma bloklarıyla rakip güç kaynaklarından ayrılıyor. Geleneksel güç kaynaklarında bulunanlardan iki kat daha büyük olan soğutma blokları sayesinde sıcaklıklar düşüyor, bileşenlerin ömrü uzuyor, hafif ve orta seviye yük altındayken daha uzun süre 0 dB düzeyinde kullanım mümkün hale geliyor. Strix Gold Aura Edition bunun da ötesine geçerek tüm güç kaynağını kendi başına da bir soğutma bloğu görevi gören şık bir alüminyum kasanın içine alıyor. Böylece sıcaklıkları ve gürültü seviyesini daha da aşağı çekebiliyor.

Üstün verimlilik, gelişmiş hava akışı ve 16 pinli güç dağıtımı

Tüm bu ısı dağıtımına 135 mm boyutundaki eksen teknolojili bir fan yön veriyor. Çift rulmanlı yapısıyla bu fan uzun süre sorunsuz çalışıyor. Yeni modeller önceki seride olduğu gibi 80 PLUS® Gold sertifikasına sahip. Ayrıca düşük ESR’li Japon üretimi kapasitörler de standart başlıklara göre iki kata kadar daha uzun ömür sunuyor.

Belki de serideki en büyük yenilik ise modern ekran kartlarına uyumlu 16 pinli güç bağlantısı. Daha önceki güç kaynakları bazı modern GPU’lar için bir adaptöre ihtiyaç duyarken, Strix Gold Aura Edition güç kaynaklarında Strix GeForce RTX™ 4090 veya TUF Gaming GeForce RTX 4090 gibi ekran kartlarına 600 W’a kadar kesintisiz gücü adaptör olmadan sağlayabilen 16 pinli PCIe kablosu bulunuyor.

ASUS ROG, ATX 3.0 Destekli Strix Gold Aura Edition Güç Kaynağı Serisini Duyurdu

Entegre Aura Sync aydınlatma ve 10 yıllık uzun garanti

İsminden de anlaşılabileceği gibi Strix Gold Aura Edition serisindeki modeller Aura Sync ile uyumlu olarak geliyor. Ürünlerin üzerindeki ROG korkusuz göz logosunda RGB aydınlatma bulunuyor. Kullanıcılar ürünle gelen RGB bağlantı kablosunu kullanarak güç kaynağını anakart üzerindeki üç pinli adreslenebilir RGB başlığına doğrudan takabiliyor. Böylece aydınlatma sistemin geri kalanıyla senkronize edilebiliyor, güç kaynağında sistemdeki diğer ROG bileşenleriyle aynı benzersiz aydınlatma desenleri elde edilebiliyor.

Strix Gold Aura Edition serisi güç kaynaklarının sağlamlığına o kadar güveniyoruz ki dünya çapında 10 yıl sınırlı garanti veriyoruz.

Teknik Özellikler

Intel® Form Factor

ATX12V

ATX 3.0

Evet

Verimlilik

80 PLUS Gold

Koruma Özellikleri

OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP

Tehlikeli maddeler

RoHS

AC giriş aralığı

100-240 V

Termal özellikler

ROG Termal Çözümü

Toplam çıkış

1000 W / 850 W / 750 W

Boyutlar

180 x 150 x 86 mm

Ağırlık

3.03 / 2.728 / 2.689 kg

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu