Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS GeForce RTX 4080 Super Noctua Edition Ekran Kartı Geliyor

ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition, Noctua fanları ve Noctua tarafından ortaklaşa mühendislik yapılan bir ısı dağıtıcı ile donatılan dördüncü grafik kartı olarak piyasaya sürüldü. Yeni SUPER versiyon, iki adet Noctua’nın ikonik NF-A12x25 PWM 120mm fanını ve bir buhar odası ile beş 8mm artı üç 6mm çapında ısı borusu içeren özel bir ısı dağıtıcıyı kullanıyor. Bu, üç ince 110mm fan ve iki 8mm artı altı 6mm ısı borusuna sahip ASUS’un orijinal TUF Gaming GeForce RTX 4080 SUPER modeline kıyasla önemli ölçüde geliştirilmiş bir performans-gürültü verimliliğine yol açıyor. ASUS x Noctua serisinin mirasına sadık kalarak, ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition, ultra sessiz oyun sistemleri için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkıyor.

ASUS GeForce RTX 4080 Super Noctua Edition Ekran Kartı Geliyor


Noctua CEO’su Roland Mossig’e göre, “İlk üç Noctua Edition grafik kartı büyük bir başarıydı, bu yüzden ASUS ile işbirliğimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz”. Mossig, “Önceki Noctua Edition kartlar gibi, RTX 4080 SUPER Noctua Edition, ciddi GPU performansı talep eden ancak işletme sessizliğinden ödün vermek istemeyen sessiz soğutma tutkunları için ideal bir karttır” diyor.

RTX 3070 ve RTX 3080 Noctua Edition’ın ısı dağıtıcıları, Noctua NF-A12x25 fanlarının üstün aerodinamik performansından en iyi şekilde yararlanmak için boyut ve ısı borusu düzeni gibi yönlerde özelleştirilmişti. Ancak RTX 4080 ve RTX 4080 SUPER Noctua Edition’ın ısı dağıtıcıları, maksimum termal verimlilik elde etmek için temelden yeniden tasarlandı: Buhar odası ekleyerek ve termal enerjiyi beş yerine iki 8mm ısı borusuna (üç yerine altı 6mm bora) aktararak, Noctua Edition orijinal TUF Gaming GeForce RTX 4080’den önemli ölçüde daha iyi soğutma performansı sağlıyor. Bu da, daha yavaş fan hızlarıyla çalışmasını ve NF-A12x25 fanların sınıfının öncü verimliliğiyle birleştirilerek, sınıfındaki diğer hava soğutmalı kartlardan daha sessiz çalışmasını sağlıyor.

ASUS GeForce RTX 4080 Super Noctua Edition Ekran Kartı Geliyor

Fanlar en yüksek hızlarında çalışırken, kötü havalandırılan kasalarda veya çok yüksek ortam sıcaklıklarında kartı tamamen zorlayarak gerekebileceği gibi, gürültü seviyelerindeki azalma 14.9 dB(A) kadar büyük olabilir. Orta fan hızlarında (70% PWM) Noctua Edition, 16.8 dB(A) daha sessiz çalışırken biraz daha sıcak (0.8°C) olur. Düşük fan hızlarında (örneğin tipik otomatik ayarlarla 23°C ortam sıcaklığında) görüntü, neredeyse aynı sıcaklıklar ve gürültü seviyelerindeki 4.8 dB(A) azalma ile, zaten sessiz olan orijinal ASUS TUF Gaming kartını daha da sessiz hale getirir.

Özetle, Noctua Edition, tüm hız aralıklarında daha düşük gürültü seviyeleri sağlar ve en belirgin iyileştirme, orta ila maksimum fan hızında ~15-17 dB(A) ve daha düşük hızlarda yaklaşık 5 dB(A) civarındadır.

ASUS GeForce RTX 4080 Super Noctua Edition Ekran Kartı Geliyor

Önceki Noctua Edition kartlar gibi, GeForce RTX 4080 Super modeli de müşterilere GPU sıcaklıklarını en düşük seviyeye indiren bir performans profili ile daha iyi akustik performans elde etmek için biraz daha yüksek sıcaklıklara izin veren sessiz bir profil arasında geçiş yapma imkanı sağlayan çift BIOS’a sahiptir. Noctua’nın müşterilerinin taleplerine cevap olarak, sessiz profil varsayılan olarak ayarlanmıştır.

Sonuç olarak, ASUS GeForce RTX 4080 SUPER Noctua Edition, ciddi GPU performansı talep eden ancak sessizlikten ödün vermek istemeyen sessiz soğutma tutkunları için ideal bir karttır.

Ürün, ASUS ve ASUS’un satış ortakları tarafından satılacak olup, Noctua Edition kartı 8 Şubat 2024 tarihinden itibaren satışa sunulacaktır. Ürünün fiyatı ve kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için lütfen yerel ASUS temsilcinizle iletişime geçiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu