Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS Yeni Anakartlarını Tanıttı: AMD X570 Serisi

ASUS ROG, ROG Strix, Prime, Pro ve TUF Gaming serileri, gelişmiş güç devresi, harika soğutma, performans optimizasyonları ve çok sayıda özellikle birlikte geliyor.

AMD’nin 1. ve 2. Nesil Ryzen masaüstü işlemcileri tüm dünyada hem oyuncular hem de profesyonel kullanıcılar arasında büyük başarı yakaladı. AMD şimdi, Zen 2 mimarisini yeni nesil PCI Express 4.0 (PCIe) bağlantısıyla bir araya getiren 3. Nesil Ryzen CPU’larla geri dönüyor.


Yeni işlemciler önceki nesillere göre daha fazla bant genişliği ve performans sağlıyor. Yeni seri fazla sayıda çekirdek ve iş parçacığı sunmaya devam ediyor. Bu kaliteli işlemci aynı derecede kaliteli bir anakartı hak ediyor. ASUS, bir dizi yeni modelle X570 yonga seti için hazır.

Serinin en üstünde Crosshair VIII modelleriyle Republic of Gamers yer alıyor. En talepkar hız aşırtmacılara ve oyunculara uygun olan bu modeller, sistemin tüm performans potansiyelini elde etmeyi sağlıyor. ROG Strix serisi ekstra özelliklerin bir kısmıyla birlikte şık görünüme ve güçlü performansa odaklanıyor. TUF Gaming ise sıkı testlerden geçen yapısıyla vazgeçilmez özellikleri uygun fiyatlarda sunuyor.

ASUS Yeni Anakartlarını Tanıttı: AMD X570 Serisi

ROG Strix ile herkes zafer kazanabilir

Sade stil ve dikkatle seçilmiş özellikleri tercih edenler ise Prime ailesine yönelebiliyor. Bu seri, yoğun kullanıcılar için yeterli gücü sunuyor. Bu yöndeki yeni Pro serimize dahil olan, Ryzen işlemcilerle uyumlu anakartlar da ciddi iş istasyonları ve yaratıcı profesyoneller için ideal gücü sağlıyor.

Herkes için bir ROG veya ASUS X570 anakart var. En mükemmel ayarı yapmak isteyen tecrübeli kullanıcılardan performans bağımlısı oyun tutkunlarına ve kusursuz bir bilgisayar deneyimi arayan acemilere kadar herkes kendine uygun bir model bulabilir. ROG serisi hakkında daha fazla bilgiye ASUS ROG web sitesinden ulaşılabiliyor. Tüm teknik özelliklerin yer aldığı satın alma rehberi ve tüm X570 anakart modellerinin görüntülerine ise Edge Up ASUS adresinden erişilebiliyor.

ROG Crosshair anakartlar, sınırları zorlayan karmaşık sistemler toplamak isteyen talepkar kullanıcılar için en egzotik özelliklerle donatıldı. Oyuncular ise bu özelliklerin tümüne ihtiyaç duymayabiliyor. Strix serisi, ROG tarzı performans ve hız aşırtma becerisini alıp kullanılmayacak ekstra özellikleri bırakıyor. En yeni Ryzen platformu için iki adet tam boy ATX anakart modeli bulunuyor. ROG Strix X570-E ve X570-F Gaming modellerinin yanı sıra Strix X570-I Gaming adlı Mini-ITX modeli de seride yer alıyor.

ASUS Yeni Anakartlarını Tanıttı: AMD X570 Serisi

AMD’nin yeni Ryzen işlemcileri özellikle yoğun iş yüklerinde gösterdikleri performansla dikkat çekiyor. Oyun özellikleri ve çok renkli aydınlatma ofis için her zaman en iyi tercih olmayabiliyor ve iş istasyonlarında olması gereken belirli bazı özellikler bulunuyor. Pro WS X570-ACE, yeni işlemciler ve PCIe 4.0 bağlantıyı, normalde sunucu sınıfı pahalı donanımların dışında pek görülmeyen ECC RAM ve yönetim özellikleriyle bir araya getiriyor.

ASUS’tan AMD X570 serisi

TUF Gaming serisi, vazgeçilmez oyun özellikleri, dikkat çekici tasarım ve güvenilirlik sunan, uygun fiyatlı ürünler geliştirmek için başladı. Bu marka altındaki ASUS bileşenlerinin yanı sıra kullanıcılar TUF Gaming Alliance üyelerinin uyumlu parçalarını da satın alabiliyor.

Birbirine uyumlu TUF Gaming bellekler, soğutucular, güç kaynakları ve kasaları iş ortaklarından temin edilebiliyor. ASUS, TUF Gaming Alliance’ı dikkatle seçtiğimiz iş ortaklarıyla sürekli genişletiyor ve TUF konseptini yeni donanımlara getirmek için yeni yollar arıyor.

X570 için iki farklı sürüme sahip tek bir model bulunuyor: TUF Gaming X570-PLUS ve onun Wi-Fi özellikli ikizi. İlk bakışta Prime modelinin farklı bir tasarıma sahip sade sürümleri olarak görülse de aslında görünenden çok daha fazlasını sunuyor. Dr. MOS güç aşamaları ve TUF bobinlerine sahip dijital VRM sayesinde işlemciye temiz ve sağlam güç sağlanıyor. Standart modellere göre ısıya %20 daha fazla dayanabilen TUF kapasitörler devreleri koruyor.

ASUS Yeni Anakartlarını Tanıttı: AMD X570 Serisi

Kullanıcılar ayrıntılı soğutma düzenlemesi yaparak üç hibrit kasa fan başlığından yararlanabiliyor ve AIO soğutucu için ek bağlantı noktasını kullanabiliyor. TUF LANGuard tarafından korunan Gigabit Ethernet girişi, yıldırımlara ve statik elektriğe karşı dayanıklı olmasıyla göze çarpıyor.

  • ROG Crosshair VIII serisinde Crosshair VIII Formula, Crosshair VIII Hero (Wi-Fi) ve Crosshair VIII Impact modelleri yer alıyor. ROG Strix Gaming serisi Strix X570-E, Strix X570-F ve Strix X570-I anakartlardan oluşuyor.
  • ASUS X570 serisinde Pro WS X570-ACE, Prime X570-PRO ve Prime X570-P; TUF Gaming X570 serisinde ise TUF Gaming X570-PLUS ve Wi-Fi özellikli TUF Gaming X570-PLUS modelleri bulunuyor.
  • ROG X570 anakartlar daha fazla güç aşamasına sahip gelişmiş güç devresine, verimli aktif soğutmaya, bu nesil ROG anakartlar için ekstra hızlandırma sunan özel OptiMem teknolojisine ve Wi-Fi 6 (802.11ax) bağlantısına sahip
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu