bayigram.com

ASP.Net Nedir?

Bu makalemizde sizlere ASP.Net nedir sorusunun cevabını detaylı olarak anlattık. Detaylar makalemizde…

ASP.Net nedir sorusunun yanıtı, microsoft tarafından web sitesi yapma, site üzerinde tüm işlemleri yapabilmeyi sağlayan geliştirilmiş teknolojik bir uygulamadır.


Açılımı, Aktif Sunucu Sayfaları anlamına gelmektedir. ASP.Net, web geliştirme platformu olarak hem HTML hem de dinamik sayfalarda da yazılabilmektedir. Haber, e-ticaret, forum siteleri de ASP programlama dili ile oluşturulabilmektedir.

Bir ziyaretçi web sitenizi ziyaret ettiğinde, ziyaretçi asp kodunuzu görüntüleyemez. Bu, güvenliğinizi sağlayabilecek çok güvenilir bir sistemdir.

Web sitesi genellikle HTML kodlamasını kullanır. Ancak, etkileşimli siteler oluşturmak için daha teknik programlama dilleri kullanmak gerekir. ASP.Net nedir sorusuna, Windows işletim sistemlerini çalıştıran sunucular için bir programlama dilidir cevabı verilmektedir. Bu yazılımlarda HTML dili de kullanılabilse de, daha karmaşık web siteleri için (e-ticaret gibi) asp programlama dilinin kullanılması pratiklik ve işlevsellik sağlayacaktır.

ASP.Net Nedir?

ASP.NET Özellikleri

Asp yalnızca bir Web sunucusuyla kullanılabilir. HTML sayfasını görüntülerken Java komut dosyası kodunu görebilseniz bile, asp’larını görüntüleyemezsiniz. Web yöneticileri için kodun güvenliği ve başkaları tarafından kabul edilemez olması çok avantajlı bir dildir. Asp sayfanız .asp ile bitmelidir.

ASP.Net, bilinen programlama dilinde kodlama yapılmasını sağlar. Oldukça hızlı bir teknolojiye sahiptir. Web hizmetleri, e-posta, web hizmetleri, XML gibi birçok teknolojinin de desteklediği ASP.Net, aynı zamanda birçok arayüzü de barındırmaktadır. E-posta formları, veritabanı gibi birçok bileşen vardır.

Bunun yanı sıra bir proje hazırlarken, projenin tasarım yönünden bağımsız olarak rahatlıkla çalışma imkanı da sunmaktadır.

ASP.Net Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu