Apple'ın Gelecekteki iPhone Modellerinde Şarj Portundan Kurtulacağı Söylenildi! - TeknoDiot.com

Apple’ın Gelecekteki iPhone Modellerinde Şarj Portundan Kurtulacağı Söylenildi!

Abone Ol 

Apple analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşmakta olan Apple iPhone ile ilgili yeni bilgileri paylaştı. Şimdi 2021 yılında piyasaya sürülen iPhone’ların şarj portu olmadan geleceğini söylüyor.

Gelecekteki iPhone’larda şarj olmayacağını iddia ediyor. iPhone’un Lightning portundan kurtulabileceğini ve USB Type-C portunu benimseyebileceğini iddia eden raporlar olsa da, bu raporda herhangi bir şarj portu olmayacağını söylüyor.

Bunun yerine, şirket iPhone’ları ileriye şarj etmenin tek yolu olarak kablosuz şarjı kabul edecek. Yüksek kaliteli cihazda şarj portunun düşeceği ve premium modellerden başlayarak hat boyunca kademeli bir gün batımının daha fazla olacağı görülüyor.

Apple'ın Gelecekteki iPhone Modellerinde Şarj Portundan Kurtulacağı Söylenildi!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Apple, raporda belirtilenleri yapmaktan vazgeçse bile, limanları bırakan ilk şirket olmayacak. Meizu, dünyanın ilk gözeneksiz akıllı telefonu olan Meizu Zero adında bir akıllı telefon tanıttı. Kenarlarında fiziksel düğmeler veya bağlantı noktaları bulunmayan 3 boyutlu tek parça seramik bir yapıya sahiptir.

Ayrıca, Kuo, Apple’ın 2020 – 5.4 inç, iki 6.1 inç ve 6.7 inç OLED modellerinde dört iPhone kullanacağını tahmin ediyor. Ayrıca, bu iPhone’ların dördünün de 5G bağlantısına sahip olacağını ve ekran boyutları dışında kamera teknolojisinin de farklılaşan bir faktör olacağını söylüyor.

5.4-inç OLED iPhone’un arkasında çift kameralı bir kurulum olacağını söyledi. Alt uç 6.1 inç iPhone, benzer bir çift kamera sistemine sahip olacak. Daha yüksek kaliteli 6.1 inç model ve 6.7 inç model, üç mercekli kamera kurulumlarının yanı sıra uçuş süresi 3B algılama teknolojisini içerecek.

2020 OLED iPhone için tasarım açısından Kuo, form faktörünün “iPhone 4’e benzer” olacağını söylüyor. Beşinci iPhone modelinin de 2020’de piyasaya sürüleceği bildirildi – ekran boyutu ile Apple iPhone SE 2 5.5 inç veya 6.1 inç.

 

Göz atın:   Bir iPhone 8 Plus Daha Patladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu