Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’dan Şok Karar!

Söylentilere göre, Apple’ın 2020 gibi erken bir tarihte arttırılmış gerçeklik gözlüklerini şimdilik piyasaya dağıtılmaması planladığını iddia etti, tanınmış analist Ming-Chi Kuo, Bloomberg’in Mark Gurman ve CNET dahil, DigiTimes raporunun doğru bir şekilde Apple’ın büyük bir donanım projesinin iptalini yansıttığını bildirdi.

DigiTimes, Apple‘ın gelecekteki planları hakkında rapor verme konusunda karışık bir geçmişe sahip ancak bu durumda başka bir rapordan da bahsedildiği görülüyor. Bununla birlikte, DigiTimes hikayesi şu anda “Basılmadan Önce” bölümünün arkasında görünmekte olup, bu nedenle belirli ayrıntıların kamuya açıklanmasını beklenilmesi daha doğru olur.


Kuo, Apple’ın gözlüklerinin bir iPhone aksesuarı olarak pazarlanacağını ve bilgisayar, kablosuz ağ ve iPhone’a konumlandırırken kablosuz olarak ekran rolü üstleneceğini söyledi. 2019’un dördüncü çeyreği ile 2020’nin ikinci çeyreği arasında seri üretime başlayabileceğini tahmin ediyordu.

Apple'dan Şok Karar!

Kasım 2017’de Gurman, Apple’ın kulaklıklı mikrofon setinin “gerçeklik işletim sistemi” için “rOS” adı verilen özel bir iOS tabanlı işletim sistemi kullanacağını bildirdi. O sırada, Apple’ın kulaklıklı mikrofon setini nasıl kontrol edeceğini kesinleştirmediğini ancak olasılıkları dokunmatik ekranlar, Siri ses aktivasyonu ve kafa hareketleri içerdiğini söyledi.

Nisan 2018’de CNET, Apple’ın her bir göz için 8K ekrana sahip ve bir bilgisayardan ya da akıllı telefondan ayrılmayacağını gösteren artırılmış gerçeklik kulaklıkları geliştirdiğini söyledi. Raporda, kulaklığın yüksek hızlı kısa menzilli 60GHz WiGig teknolojisi kullanılarak “özel bir kutuya” bağlanacağı iddia edildi.

Gurman ve diğer kaynaklar daha önce Apple‘ın “T288” şemsiye kodu adı altında birkaç farklı giyilebilir artırılmış gerçeklik prototipi üzerinde çalıştığını bildirdi, bu yüzden bir tür ürünün piyasaya sürülmesi hala mümkün.

Apple, patent başvurularına dayanarak 10 yıldan fazla bir süredir sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini araştırmaktadır. Şirket ayrıca, teknolojilerin gelecekteki Apple ürünlerinde kullanılabilecek yollarını araştıran AR ve VR üzerinde çalışan yüzlerce çalışandan oluşan gizli bir araştırma birimine sahip olduğu söyleniyor.

Apple CEO’su Tim Cook, AR’yi “derin” olarak gördüğünü, çünkü “insanları izole etmek yerine insan performansını artırdığını” söyleyerek artırılmış gerçeklik ihtimalini dile getirdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu