Tiktok Takipçi Satın Al

Apple’da Bir Devrin Sonu!

Apple‘da Lightning kablo devri sona eriyor. Apple’ın Eylül ayında duyrulması beklenen yeni telefonları pek çok yenilikle birlikte gelecek. Fakat cihazlarla ilgili en önemli değişiklik lightning yuvasının kaldırılması olacak. Bunun yerine Apple, daha yaygın bir hale gelen USB-C standardını iPhone’lara getirmeyi planlıyor.

USB-C’yi tanımlarsak,USB-C ayrıca USB Type-C olarak da bilinen 24 pinli, tamamen geri çevrilebilir bir fiş USB konnektör sistemi veri ve enerjinin taşınmasına izin veren bir kablodur.  Bant genişliği mevcut Lightning bağlantısı ile kıyaslandığında çok daha verimli bir bağlantı seçeneği olması gözler önünde.


Ek olarak kullanıcılar farklı konnektör ve bağlantı karmaşası yaşamasından kurtulacak. USB-C destekli bir Android telefonun şarj cihazından iPhone kullanıcıları da faydalanabilecek. Artık iPhone ve Android cihazlar arasındaki yıllardır devam eden şarj cihazları konusundaki farklılık nihayet sona ermiş olacak.

Apple'da Bir Devrin Sonu!

100w Güç Üretmesi Dikkat Çekiyor

Diğer anlamları olan USB-C ‘nin bir diğer anlamı da daha fazla hızdır. USB 3.1 standardı, çoğu yeni USB-C cihaza güç sağlıyor ve bu standart 10 Gbps veri transfer oranı ve 100 W güç sağlama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Lightning bağlantısı ise USB 2.0 standardındaki gibi yalnızca 480 Mbps hız sunuyor. Bazı söylentilere göre iPhone modellerinde bu yıl USB-C değişiminin görüleceği belirtilirken, diğer söylentiler de eylül ayına kadar bu değişikliğin yetişemeyeceğini bu devrim gibi yeniliği 2020’nin başlarında uygulanmaya başlanılacağı bekleniliyor. Her iki yandan da olayı toparlayacak olursak gerçekten bu olay devrim gibi yenilik olacağı büyük bir merakla bekleniliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu