Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Watch’ta MicroLED Ekranlara Geçiliyor!

Apple, Tayvanlı ekran üreticileri ile microLED ekranlarını piyasaya en kısa sürede sürmek istediğinden ürünlerini tanıtmak için sıkı bir şekilde görüşmelerde bulunuyor.

Şirket görünüşe göre LG tarafından üretilen mevcut OLED panelinin yerine, bir microLED ekrana sahip bir Apple Watch olacak. Tedarikçiler şaşırtıcı bir şekilde Apple ile herhangi bir bildirilen anlaşmayı onaylamayı reddetmemelerine rağmen, tedarikçilerden biri ABD akıllı saat endüstrisi ile temas halinde olduklarını söyledi. Bu parçaların seri üretimi yaklaşık dokuz aylık bir teslim süresine sahip olacak, bu da 2019 yılının sonlarında Apple Watch donanım revizyonunun OLED panellerini kullanmaya devam edeceği anlamına geliyor.


Apple Watch'ta MicroLED Ekranlara Geçiliyor!

2020’nin sonlarında Apple Watch, bu rapora göre, Apple’ın hatta iPhone’larda microLED kullanmaya geçmek isteyen ilk microLED Apple ürünü olacaktı. Bloomberg, geçen Mart ayında yayınlanan bir raporda Apple’ın microLED hedeflerine ışık tutan ilk çıkış oldu. O sırada Apple, Apple Park yakınındaki tesislerde özel microLED ekranlar yapıyordu. OLED’den microLED’e geçmenin, minik hale getirme ve pil ömründe uzun süreli iyileştirmeler getirmesi beklenmektedir. Çünkü microLED pikselleri daha fazla güç tasarrufu sağlar. MicroLED panelleri ayrıca OLED’e kıyasla diğer ürünlere karşı daha az hassastır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu