Apple Watch Yine Bir Hayat Kurtardı - TeknoDiot.com

Apple Watch Yine Bir Hayat Kurtardı

Abone Ol 

Apple Watch’ın ‘düşme algılama’ özelliği, yaşlı bir adamın hayatını kurtardı.

Apple Watch Series 4’teki (ve şimdi Series 5’teki) düşme algılanması, özelliğin tanıtılmasından bu yana tüm dünyada hayat kurtarıcı olarak değerlendirildi.

Giyilebilir teknolojiler artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkabiliyor. Çok sayıda hayat kurtarma haberlerini alıyoruz. Bu haberlere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Gabe Burdett ve babası Bob Burdett, geçen hafta dağ bisikleti sürmek adın, plan yapmış ve ikisinin de gidebileceği belirli bir buluşma saati belirlemişlerdi.

Apple Watch Yine Bir Hayat Kurtardı

Bob Burdett, buluşma yerine erken geldi ve oğlunu beklemeden önce bisiklet sürmeye başladı ancak dengesini kaybeden yaşlı adam bir anda kendini yerde buldu.

Düşme algılama özelliğine sahip bir Apple Watch‘ı bulunan Bob, oğluna giden otomatik kısa mesajdan sonra kurtarıldı. 65 yaşın altı kullanıcılarda varsayılan olarak kapalı olan bu özellik, hayat kurtarma potansiyelini bir kez daha gösterdi. Gabe Burdett, Apple Watch olmasaydı durumun çok daha kötü olabileceğini söyledi.

Apple Watch Yine Bir Hayat Kurtardı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu