Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Vision Pro, R1 İşlemci için Chiplet Sistemi Kullanıyor

Apple Vision Pro adlı artırılmış gerçeklik kaskı, gezegendeki en karmaşık teknolojik cihazlardan biri olduğunu söylemek cesurca olabilir. Bu nedenle, iFixit uzmanlarının cihazı açıp anakartı incelemek ve M2 işlemci ve R1 yardımcı işlemcisinin yanı sıra birçok ilginç bileşeni içeren anakartı incelemek için oldukça zaman ve çaba harcamaları gerekiyordu. Aslında, R1 yongası, sürekli bir visionOS deneyimi sağlarken, M2 işlemci sistem genel performansından sorumludur. Ayrıca, uzmanlar, şirketin R1 işlemcisinin üretimi için yonga çipleri teknolojisini kullanmış olabileceğini belirtiyorlar, bu da birden fazla çiptin birleştirilerek işlemci içinde tek bir sistem oluşturulması anlamına gelir.

Ne yazık ki, bu iddiaya henüz bir onay yok. Bunun için cihazın röntgen analizi yapılması ve sonuçların mikroskop altında harfi harfine incelenmesi gerekiyor. Ancak her durumda, yapı son derece karmaşıktır, birçok yonga ve parçadan oluşur ve bu parçalar lehimlenmiştir ve değiştirilemez veya onarılamaz. Anakartta bir arıza durumunda, arızalı bileşeni değiştirmek mümkün olmayacaktır – kullanıcı ya tamamen anakartı değiştirmeli ya da tüm cihazı değiştirmelidir (ki bu da maliyet açısından neredeyse aynı olacaktır, çünkü anakart ve çipler, kaskın tümünden büyük bir kısmını oluşturur. Ve muhtemelen Apple, cihazın performansını artırmak için M3 ve R2 işlemcileri üzerinde çalışmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu