Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, Verileri Cihazlara Aktarmak İçin Uydular Üzerinde Çalışıyor

Apple, verileri doğrudan iPhone’a ve diğer cihazlara aktarmanın yeni yollarını bulmak için özel bir araştırma ekibi kurdu.

Amerikalı üretici Apple, proje üzerinde çalışan havacılık, uydu ve anten endüstrilerinden yaklaşık bir düzine mühendis işe aldı.


Şirketin ana hedefi, kablosuz operatörlere olan bağımlılığı azaltmak veya cihazları geleneksel bir ağ olmadan bir araya getirerek kapsama sorunlarını azaltmaktır. Apple, girişimin beş yıl içinde sonuç üretmesini umuyor.

Apple ayrıca, aygıtlarda ki konumu daha iyi belirlemek için uyduların kullanımını da araştırıyor ve bu da haritaları ve yeni özellikleri geliştirecek. Şirketin planlarını bilen insanlara göre proje erken aşamadadır ve durdurulabilir. Ayrıca, uyduların net yönü ve kullanımı henüz belirlenmemiştir.

Apple, Verileri Cihazlara Aktarmak İçin Uydular Üzerinde Çalışıyor

Apple’ın Google uydu departmanının iki liderini tuttuğunu, ancak yeni iş yerindeki faaliyetlerinin belirsizliğini koruduğunu belirtti.

Daha önce, yabancı kaynaklar Apple’ın akıllı telefon pazarına hakim olmaya devam ettiğini söyledi. 2019’un üçüncü çeyreğinde, şirket tüm kârların %66’sını (neredeyse 8 milyar dolar) kazandı. Counterpoint Research’e göre, geriye kalan %34’ü esas olarak Samsung, Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi arasında bölündü. Bunlardan, Güney Koreli şirket Apple’a en yakındı ve %17 kazanç elde etti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu