Apple, Mağazalarını Nisan Ayında Yeniden Açmayı Planlıyor

Korovirüs nedeniyle Apple mağazalarını geçici süreliğine kapatma kararı almıştı. Apple, mağazalarını Nisan ayının başında yeniden açmayı planlıyor.

Apple mağazaları Nisan ayının ilk yarısında yeniden açılacak. Açıklıklar kademelendirilecek ve koronavirüsün hala aktif bir tehdit olduğu bölgelerde depolanacaktır.

Koronavirüs hala büyük metropol bölgelerinde yayılsa da, Donald Trump bugün erken saatlerde mağazaların bu yıl 12 Nisan’da Paskalya tarafından açılmaya başlayacağını umduğunu söyledi. Apple, 14 Mart’ta perakende mağazalarını kapatma kararı almıştı ve ardından Nike ve Calvin Klein da dahil olmak üzere diğer önemli perakende zincirleri de kapatma kararı almışlardı.

Koronavirüs, Apple’ı yaklaşık 10 gün önce Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını kapatmaya teşvik etti. Apple başlangıçta tüm perakende mağazalarının 27 Mart’a kadar yeniden açılacağını söylemesine rağmen, şirket daha sonra mağazaların “bir sonraki duyuruya kadar” kapalı kalacağını belirtti.


AMD

Apple, Mağazalarını Nisan Ayında Yeniden Açmayı Planlıyor

Apple mağazaları tekrardan açılacak

Apple’ı mağazaların yeniden açılması için bir zaman çizelgesi koymaya neyin neden olduğu belirsizliğini koruyor, ancak bugün daha önce Donald Trump ile 12 Nisan’a kadar mağazaların Paskalya tarafından iş için tekrar açılmasını istediğini belirtti.

Şimdi Apple’ın kararını sorumsuz veya erken olarak kategorize etmek isteyenler için, her bir Apple perakende mağazasının bir kerede yeniden açılmayacağını belirtmek gerekir. Bunun yerine, süreç kademelendirilecek ve bunun mantıklı olduğu, koronavirüs salgınının göründüğü yerlerde depolara öncelik vereceği düşünülmektedir. Bununla birlikte, New York ve Chicago gibi büyük ABD şehirlerinde Apple perakende mağazalarının Nisan ayına kadar kapalı kalma şansı var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu