Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, iPhone Satışlarını Arttırmak İçin Yeni Ödeme Seçeneği Sunacak

Apple Çin’de iPhone satışlarında zor zamanlar geçiriyor. Daha önce bunun için çeşitli nedenlere dikkat çekilmişti. Apple, Çinli tüketicilere yeni bir ödeme seçeneği sunarak iPhone satışlarını artırmayı umuyor.

Doların artması Apple’ı iPhone XR’i Huawei Mate 20 Pro’dan daha fazla bir fiyatla fiyatlandırmaya zorladı ve ABD-Çin ticaret savaşı Çin ekonomisini olumsuz etkiledi. Ayrıca, Çin’de güçlü bir milliyetçilik dalgası, ABD’de Huawei’nin zorbalığı olarak algılandığına tepki olarak ortaya çıktı.


Apple Çin’de 2018 iPhone’lar toptan fiyatları kesme ve CEO’su Tim Cook, Apple döviz kurlarını dalgalanan mücadele etmek için bu yıl yapacak değişikliklere ima etti.  Reuters, Apple ve Çin’in Ant Finansal Hizmetler Grubu’nun iPhone satın alımları için faizsiz finansman sunmak üzere bir araya geldiklerini bildiriyor. Bu, çoğu iPhone’un 24 aylık faizsiz finansman kullanarak satın alındığı ABD’de yaygınlaştı. Ancak Çin’de bu, Apple’ın akıllı telefonları için faiz ödemeden finansman sunacağı ilk sefer olacak.

Apple, iPhone Satışlarını Arttırmak İçin Yeni Ödeme Seçeneği Sunacak

Apple’ın Çin’deki internet sitesinde “daha uygun fiyatlı” iPhone XR , ayda 271 yuan (ortalama 40,31 dolar) karşılığında satılıyor. iPhone XS 362 yuan (ortalama 53,92 dolar) aylık ödemeler için satın alınabilir. Ülkede, 64GB iPhone XR 6.499 yuan’da, iPhone XS ise 8.699 yuan’da satılıyor. Bu, Çinli bir tüketicinin iPhone satın alımını ödemesinin 24 ay alacağı anlamına geliyor.

Bu plan 2018 iPhone modellerinin Çin’deki satışlarına yardımcı olacak mı? Olabilir, ancak ülkedeki finansal olmayan nedenlerden dolayı iPhone’a gönül vermiş olanlar için bir teşvik olacak. Bakalım Apple, Çin’deki satışlarını arttırabilecek mi?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu