TeknoDiot.com
   
     

Apple, iOS İçin Yepyeni Emojiler İçin Kolları Sıvadı

Apple, iOS İçin Yepyeni Emojiler İçin Kolları Sıvadı Apple Haberleri iOS Haberleri Teknoloji Haberleri

Emojiler, insanların birbirleriyle iletişim kurmasının eğlenceli yollarıdır. Ne de olsa, bir resmin bin kelimeye bedel olduğunu söylüyorlar.

Apple‘a göre, iOS ve Mac kullanıcılarının bu yıl şirketten bir sürü yeni emojiyi piyasaya sürecekleri zamanları bekleyebilecekleri birkaç bin kelime olacak. Yani yepyeni emojiler!

Apple’a göre,  59 yeni emoji tasarımı, bu sonbaharda iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch için ücretsiz bir yazılım güncellemesiyle satışa sunulacak. Duygusal gülen yüzler, cinsiyetten bağımsız karakterler, daha fazla meslek, çeşitli kıyafet seçenekleri, yiyecek çeşitleri, hayvanlar, efsanevi yaratıklar ve daha fazlası dahil olmak üzere binlerce emoji mevcut. Apple, bedensel engelli, işitme engelli gibi bu tür kapsam içinde emojiler geliştirmekte.

Apple, iOS İçin Yepyeni Emojiler İçin Kolları Sıvadı Apple Haberleri iOS Haberleri Teknoloji Haberleri

Bu yeni emojiler, kullanıcıların seçebileceği daha fazla hayvan türü gibi şeyleri içerir. Ayrıca, mevcut emojilerin şu anki dizisiyle ilişki kuramayacak kullanıcılar için daha kapsayıcı ve cinsiyet açısından nötr olacak şekilde tasarlanan diğer emojilere, yiyecek gibi eğlenceli emojileri de içerecektir.

Örneğin, Apple’a göre, dünyadaki farklı kültürleri yansıtmak için ten tonlarının kombinasyonu açısından daha fazla seçenek sunacağı Holding Hands emojisinde bir güncelleme yapılacak. Ayrıca protez kollar ve bacaklar gibi şeyleri içerecek daha fazla sakatlık temalı emojiler de olacak. Bu emojilerin bu sonbaharda cihazlara gelmesi bekleniyor.