AMD

Apple, Hindistan’a Üretilen iPhone’ları Avrupa’ya Gönderiyor

Çin, Apple’ın iPhone yaptığı tek ülke değil. Hindistan’da, ithalat vergilerinden etkilenmemesi için üretimi yerelleştirmeye karar verdiği bazı modeller üretmeye başladı.

Şirket ayrıca, diğer bölgelerdeki talebi karşılamak için bu üretim kapasitesini kullanıyor. Hindistan’da yapılan iPhone’ları Avrupa pazarlarına taşımaya başladığı bildirildi.

Apple, iPhone’u 2016 yılında tekrar kurmak için Wistron’un Hindistan bölümünü sıraya sokmuştu. Artık iPhone’ları Bengaluru’daki fabrikasından ihracat yapan Apple’ın sözleşmeli üreticilerinden biri haline geldi. Hindistan’dan çıkan bir raporda, iPhone 6’ların ve iPhone 7 modellerinin şu anda ayda 100.000 adetten az miktarda ihraç edilmekte olduğu belirtiliyor. Avrupa pazarlarına yapılan ihracatın birkaç ay önce başladığını da ekliyor.

Apple, Hindistan'a Üretilen iPhone'ları Avrupa'ya Gönderiyor

Hindistan’a üretilen iPhone’ları Avrupa’ya gidiyor

Şu anda artan bir spekülasyon var ki, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki süregelen ticaret hacminden dolayı Çin’deki üreticilere olan güvenini azaltmak için Apple’ın ülkeye daha fazla üretim getireceği yönünde spekülasyonlar var. Apple’ın üst seviye modellerinin bile yerel olarak Foxconn ile ortaklaşa üretilebileceği bekleniyor. Bu birimlerin önemli bir kısmı diğer pazarlara da ihraç edilecek.

Bazı piyasa gözlemcileri, ülkedeki üretim faaliyetlerini arttırmanın, şirketin ülkedeki kendi perakende mağazalarını açmadan önce yapması gereken yerel kaynak normlarına uymasını da sağlayacağını öne sürüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu