Apple, Güncelleme İle Eski iOS Cihazlardaki GPS Hatalarını Düzeltiyor - TeknoDiot.com

Apple, Güncelleme İle Eski iOS Cihazlardaki GPS Hatalarını Düzeltiyor

Abone Ol 

Apple, bir GPS hatasını düzeltmek için eski iPhone’lar ve iPad’ler için yeni bir güncelleme dağıtmaya hazırlanıyor.

Güncelleme, 2012 veya daha önce yayınlanan bir iOS cihazını kullanan müşteriler içindir. Apple şimdi onlar için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlandığında, kullanıcılar cihazlarında bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmelidir.

Bu eski iPhone’lar ve iPad’ler, küresel GPS’i etkileyen bir sorunu çözmek için yazılım güncellemesi alıyor. Haftalar arası geçişi 10 bit olarak kaydeden GPS sistemlerinin neden olduğu sorun ortadan kaldırılacak gibi duruyor.

Apple, Güncelleme İle Eski iOS Cihazlardaki GPS Hatalarını Düzeltiyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Bu, yaklaşık 20 yıl olan 1.024 haftasına ulaştığında sayaçlarını otomatik olarak sıfırlardı. Sayı sıfırlandığında, bazı eski donanımlar sorun ortaya koyabilir, bu nedenle üreticiler aygıtları için yamalar yayınlamaktadır. Apple, 2012 veya daha önce lanse edilen iPhone’lar ve iPad’ler için yeni bir güncelleme yaparak benzer bir şey yapıyor.

Bu yıl 6 Nisan’dan bu yana diğer cihazları etkilerken, Apple, ürünlerinin 3 Kasım’a kadar etkilenmeyeceğini söyledi. O zamana kadar yeterli zaman var ve şirket kesinlikle bu düzeltmenin tüm kullanıcılar tarafından bu aygıtlarla yükleneceğini planlıyor.

Göz atın:   Huawei Yeni MateBook ve FreeBuds Modellerini Tanıttı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu