TeknoDiot
     
     
     

Apple, Geliştiricilerin İndirimli iOS, macOS ve tvOS Abonelikleri Sunmasına İzin Verecek

Apple, Geliştiricilerin İndirimli iOS, macOS ve tvOS Abonelikleri Sunmasına İzin Verecek

Apple, App Store Connect’te yayınlanan bir makalede, iOS, macOS ve tvOS uygulama geliştiricilerinin yakın zamanda bu müşterileri geri kazanma girişimleri için eski abonelere indirimli abonelik sunabileceklerini ayrıntılı olarak açıkladı.

Bu yeni aboneler için tanıtım tekliflerinin bir parçası olarak, önceki aboneler için üç promosyon teklif kategorisi olacak; Ücretsiz, Kullandığın Kadar Öde, Ön Ödemeli c kullanıcı aboneliğinize belirli bir süre boyunca ücretsiz olarak erişebilir olacak.

Örneğin, aylık 4.99 dolar standart yenileme fiyatına sahip bir abonelik için 30 günlük deneme süresi. Kullandığın dadar öde: müşteriler, her bir fatura dönemi için seçilen bir süre için promosyon ücreti ödeyecekler. Diğer bir örnek ise aylık 9.99 dolarlık standart yenileme fiyatına sahip bir abonelik için üç ay boyunca ayda 1.99 doları ödeyecek. Son olarak, ön ödemeli sistem: müşteriler belirli bir süre için bir defalık promosyon fiyatı ödeyeceklerdir. Örneğin, bir aboneliğin ilk altı ayında yıllık 39,99 dolar standart yenileme fiyatına sahip 9,99 dolar ödeme yapacaklar.

Apple, Geliştiricilerin İndirimli iOS, macOS ve tvOS Abonelikleri Sunmasına İzin Verecek

Geliştiriciler bir kerede 10 farklı promosyon sunabilecekler.  Promosyon teklifleri, mevcut abonelere de sunulacak ve geliştiricilerin aboneleri hem tutmasına hem de kazanmasına olanak sağlayacak. Ancak, henüz bir uygulamaya abone olmayan yeni müşteriler, promosyon teklifleri onlar için geçerli olmayacak. Ancak geliştirici teklif ederse tanıtım teklifinde bulunabilecek.

Geliştiriciler, otomatik yenilemeyi kapatmış olan aboneleri tanımlamak için makbuz onayını kullanabilecekler, böylece mevcut abonelik sürelerinin bitiminden önce onları geri kazanmak için bir promosyon teklifiyle hızlı bir şekilde hareket edebilirler. Promosyon süresi sona erdiğinde, abonelik standart fiyata otomatik olarak yenilenmiş olacak. Önceki ve mevcut abonelere yönelik bu yeni promosyon teklifleri, iOS 12.2, macOS Mojave 10.14.4 ve tvOS 12.2 ve sonrasında sunulacak. Apple bu değişikliği ilk önce iOS 12.2 beta sürüm notlarında açıklamıştı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


2020’de Gelecek iPhone’un Tasarımı Hakkında Açıklanan Diğer Detaylar

Buğra Noyan

Apple Seeds Fifth Beta of macOS High Sierra 10.13.5 to Developers

Buğra Noyan

Apple, Hava Durumu Uygulaması “Dark Sky”ı Satın Aldı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.