Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple garanti sorgulama nasıl yapılır işlemi özellikle ikinci el olarak Apple ürünü satın alan kişiler tarafından araştırılmaktadır.

Seri üretim sırasında gelişebilecek olumsuzluklar ve cihazın ikinci el olarak satın alınmasından sonra karşılaşılabilecek olan sorunlar nedeniyle garanti durumu büyük önem taşımaktadır. Maddi zarara uğramamak için ikinci el Apple cihaz alan kişilerin bu sorgulama işlemini yapması yararlı olmaktadır.

Apple ürünlerinin garantisinin sorgulanması, Apple’ın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun için öncelikle ‘kapsamı denetle’ sayfası girişi yapılmalıdır. Daha sonra ekrana gelen ‘donanımızın seri nosunu girin’ bölümü ile ‘kodu girin’ bölümüne gerekli olan bilgiler yazılmalıdır.

Donanımızın seri numarası ile istenen Apple cihazın seri numarasıdır, kod ise ekrana gelecek olan koddur. BU numara ve kodun girilmesi sayesinde ekrana söz konusu cihazın garantisi hakkında bilgiler, Türkçe dil seçeneği ile sunulacaktır.

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple Seri Numarası Bulma

Apple markalı cihazların seri numaraları cihaz üzerinde yazmamakta, cihazın ayarlar bölümünden öğrenilmektedir. Cihazın Ayarlar bölümüne girilip Genel ve Hakkında kısmına erişim sağlanarak seri numarası hakkında bilgi sahibi olunabilinmektedir. Ayrıca Apple’ın sorgulama ekranında söz konusu cihazın satın alma tarihi bilgisi, telefonun teknik servis süresi, onarım durumu ve servisin kapsamı hakkında da bilgiler yer almaktadır.

Yeni ve sıfır bir cihaz alanlardan ziyade ikinci el Apple ürünü alacak olan kişilerin Apple garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtını öğrenerek bu işlemi yapması önerilmektedir. Elektronik cihazlar bozulabilir cihazlar olduğu için ve arıza çıkarmaya kullanıcı kaynaklı da olarak elverişli olduğu için garanti durumunun devam edip etmediği önem taşımaktadır. Üstelik ikinci el satışlarında, cihazların garantisinin devam ediyor olması ya da olmaması fiyata etki eden bir durumdur.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu