Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, CEO Tim Cook’a 2023’te 63,2 Milyon Dolar Ödeme Yaptı

Apple CEO Tim Cook’un maaşı, yönetim kurulu tarafından yapılan bir öneri ve yöneticinin kendi önerisi üzerine teknoloji şirketinin son mali yılında düştü. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir regülasyon dosyasına göre, Cook’un yıllık ödeme paketi 2022 mali yılında 99.4 milyon dolar arttıktan sonra 63.2 milyon dolara düştü. Geçtiğimiz ay sona eren mali yıl için Cook’un hedef ödeme, CEO’nun 2022 hedef ödemenin %40’tan fazla düşerek 49 milyon dolara düştü. Sonuç olarak, Cook’un performansa dayalı hisse senedi ödülleri %75 arttı.

Cook’un son mali yılda kazandığı 3 milyon dolarlık sabit maaşın yanı sıra, hisse senedi ödüllerinden 47 milyon dolar, özsermaye dışı ödemeden 10.7 milyon dolar ve güvenlik maliyetlerinin çoğunluğundan oluşan diğer ödemeden 2.5 milyon dolar kazandığı belirtildi. 2022 mali yılında Cook, 3 milyon dolar sabit maaş, yaklaşık 83 milyon dolar hisse senedi ödülü, 12 milyon dolarlık özsermaye dışı ödeme ve 1.4 milyon dolarlık diğer ödeme almıştı. Cook, 2021 yılında 98.7 milyon dolar kazanmıştı.


Apple, iPhone için Eylül çeyreğinde bir gelir rekoru ve hizmetler işinde tüm zamanların rekorunu bildirdi. Cook ise Kasım ayında “Artık tarihindeki en güçlü ürün yelpazemizle tatil sezonuna giriyoruz. Bu arada iPhone 15 yelpazemiz ve ilk karbon nötr Apple Watch modellerimiz de dahil olmak üzere, 2030 yılına kadar tüm Apple ürünlerini karbon nötr yapma çabalarımızda büyük bir kilometre taşına ulaştık” dedi.

Apple ayrıca Perşembe günü eski Başkan Yardımcısı Al Gore’un, yönetim kurulu üyeliğinden ayrılacağını duyurdu. 2003 yılından beri Apple yönetim kurulunda bulunan Gore’a ek olarak, Apple direktörlerinden James Bell de emekli olacak. Apple, The Aerospace Corporation’ın eski CEO’su Wanda Austin’in yeni bir yönetim kurulu üyesi olarak atandığını duyurdu.

Cook, bir açıklamada, “Al ve James’e yıllar boyunca Apple’a sağladıkları hizmetlerden dolayı derin bir minnettarlık duyuyoruz. Bilgileri, enerjisi ve değerleri, şirketi birçok yönden daha güçlü duruma getirdi” dedi. “Al, gizliliğimizi koruma konusundaki kayıtsız destekten, çevre ve iklim konularındaki eşsiz bilgisine kadar, çalışmalarımıza inanılmaz katkılarda bulundu. James’in özverisi olağanüstüydü ve yıllar boyunca denetim, finans ve daha birçok konuda sunduğu önemli bakış açılarına ve derin uzmanlığa minnettarız.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu