Apple, iOS Geliştiricilerine App Store Ücretlerini Düşürdüğünü Söyledi

Apple, geliştiricileri şirketin yeni App Store Küçük İşletme Programı’na hak kazandıkları konusunda e-posta yoluyla uyarmaya başladı.

Apple, geliştiricileri şirketin yeni App Store Küçük İşletme Programı’na hak kazandıkları konusunda e-posta yoluyla uyarmaya başladı.


Apple tarafından kısa süre önce duyurulan program, uygulama ücretleri ve uygulama içi satın almalar yoluyla yılda 1 milyon doların altında kazanan geliştiricilerin ödediği komisyon oranını% 30’dan% 15’e düşürüyor. Bu, 1 Ocak 2021’de yürürlüğe giriyor.

Apple Insider raporuna göre geliştiricilerin tahmini% 98’i yeni App Store Küçük İşletme Programı’na uygun. Apple’ın e-postası, programla ilgili daha fazla ayrıntı ve geliştiricilerin uyması gereken kurallarla ilgili bazı küçük yazılar sağlar. Buna, yılda 1 milyon dolardan fazla kazanan geliştiricilerin, teklife hak kazanmak için birden fazla şirkete bölünmesini engellemek de dahildir.

Apple, iOS Geliştiricilerine App Store Ücretlerini Düşürdüğünü Söyledi

Apple’ın belirttiği gibi, “31 Aralık 2020’den sonra bir uygulama aktarımı başlatırsanız veya 31 Aralık 2020’den sonra başlatılan bir uygulamanın transferini kabul ederseniz, artık programa katılamazsınız.”

App Store İnceleniyor

Apple’ın App Store ücretlerini düşürme kararı, şirketin App Store üzerindeki kontrolü konusunda artan bir protestoyla karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor. Bu, bu yılın başlarında Birleşik Devletler antitröst duruşmalarının bir parçası olarak vurgulandı.

Apple ayrıca, Fortnite geliştiricisi Epic Games ile olan açmazı gibi App Store hüküm ve koşullarını içeren yüksek profilli çatışmalar yaşadı. Bu dava 2021’de mahkemeye çıkacak.

Geliştiricilerin çoğunluğu için App Store ücretlerini düşürmenin Apple’ın hedeflediği incelemelerin herhangi birini azaltıp azaltmayacağını görmek için henüz çok erken. Ancak, sonuç olarak kazançlarının daha fazlasını elinde tutacak geliştiriciler için bu, bir tatil hediyesinin erken gelmesi gibidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu