Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, A14 5G İşlemci Üretimine Başlıyor

Apple, biliyorsunuz cihazlarında kendi işlemcilerini kullanıyor. Yeni A14 Bionic işlemci üretimine ise bu ay sonuna kadar başlayacağı ortaya çıkı.

A14 Bionic 5G çip üretimi ay sonuna kadar başlayacak. TSMC, Apple için bu ayın başlarında yeni A14 Bionic yonga setini başlatacak. Yeni işlemci, yakında çıkacak olan iPhone 12 serisi akıllı telefonlarla şirketin 5G dönemine girişini işaretleyecek. Yonga seti üreticisi yapan Apple yarı iletken sektöründe dünyanın en büyüklerinden biri.


Daha yeni A14 Bionic işlemci, eski A13’te bulunan 8,5 milyara kıyasla 15 milyar transistörden oluşan bir dizide toplanacak. Yeni Snapdragon X60 5G modemin tüm iPhone 12 modellerine en son 5G desteğini sağlaması bekleniyor.

Apple A14 5G işlemci yolda

Apple, A14 5G İşlemci Üretimine Başlıyor

Digitimes’den gelen raporlar, üretimin Haziran ayının son haftasında veya muhtemelen Temmuz başında başladığı söyleniyor. Apple 2020’de 5G iPhone’ları onaylamasa da, yeni 5nm işlemini kullanması muhtemeldir. Şirket zaten yarı iletken deviyle toplu siparişler vermiş gibi görünüyor.

Önceki söylentilerin aksine, son bir rapor Apple’ın muhtemelen iPhone 12 serisinde aynı modemi kullanacağını gösteriyor. Bu, tüm modellerde 6GHz ve mmWave 5G ağlarının olasılığı için kapıları açar. Ancak bunun için resmi onay beklemek zorundayız.

Hatırlarsak, TSMC’nin daha yeni 5nm yongalarını kullanan Apple ile ilgili raporlar geçen yıl internette ortaya çıkmaya başladı. Bunu, bu yılın başlarında A14’ün iddia edilen kriterleri, 2020 iPhone 12’ye bir göz attı.

Ancak koronavirüs salgını dünyayı kötü vurdu. Daha sonra, A14 Bionic’in üretimi de bu durumdan nasibini aldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu