Tiktok Takipçi Satın Al

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

Android için bu telefon temizleyici uygulamaları, cihazınızda yer kaplayan gereksiz dosyaları temizlemenize yardımcı olur.

İşte en iyi Android temizleme uygulamaları; Çoğu insan sadece bir şeyler ters gitmeye başladığında telefonlarını temizlemeyi düşünür. Android cihazlar, düzenli bakım gerektirmeyecek kadar akıllıdır, ancak yine de arada bir dijital ayar yapmak iyi bir fikirdir.


Dijital olarak düzenli kalmanın etkisini hafife almayın; telefonunuzun daha uzun süre çalışmasını sağlayabilir. İşin püf noktası, vaatlerini gerçekten yerine getiren telefon temizleyici uygulamaları bulmak.

En iyi ihtimalle, kötü bir temizleyici uygulama depolama alanını boşa harcar; en kötü ihtimalle, size kötü amaçlı yazılım bulaştırabilir ve sizi reklamlarla spamlayabilir. Peki en iyi Android temizleme uygulamaları nelerdir?

Bununla birlikte, tüm Android temizleyici uygulamaları işe yaramaz değildir, bu nedenle kullanmaya değer olanları bulmanıza yardımcı olacağız. İşte denemeniz gereken Android telefonlar ve tabletler için en iyi temizleme uygulamaları.

Google Files

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

Google’ın resmi Android dosya yöneticisi, onu herkesin denemesi gereken ilk Android gereksiz temizleyicisi yapan kolay araçlara sahiptir. Uygulamayı çalıştırın ve bu seçeneklere erişmek için alttaki Temiz sekmesine geçin .

Burada, uygulamanın boş alan olarak tanımladığı birkaç alan göreceksiniz. Bunlara Önemsiz dosyalar , Yinelenenler , Yedeklenen fotoğraflar ve Kullanılmayan uygulamalar dahildir . En çok yer kaplayan şeye bakmak için bir seçenek belirleyin, neyi kaldırmak istediğinizi kontrol edin ve gerisini uygulamanın halletmesini onaylayın.

Telefonunuzun depolama alanını manuel olarak keşfetmek için Göz Atma sekmesini de kullanabilirsiniz, ancak uygulamanın en büyük uzay domuzlarını ayıklamasına izin vermek daha verimlidir.

Göreceğimiz gibi, aşağıdaki uygulamaların birçoğunun kullanışlı temizleme özellikleri vardır, ancak aynı zamanda RAM optimize edicileri ve ihtiyacınız olmayan diğer saçmalıkları da tıkarlar. Dosyalar bunlara iyi bir cevaptır; gereksiz ekstralarla dolup taşmayan basit, ücretsiz bir uygulamayla Android’i temizlemenin en iyi yollarından biridir.

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama
Price: Free

Droid Optimizer

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

Droid Optimizer, Google Play Store’da bir milyondan fazla indirme ile en iyi bilinen Android temizleme araçlarından biridir. İzinler ve özelliklerde size yol gösteren bir giriş ekranı ile özellikle yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır.

Cihazınızı en iyi durumda tutmanız için sizi motive etmek için tasarlanmış bir “sıralama sistemi” sunar. Kendi cihazınızın sizi daha iyi alışkanlıklar haline getirmesinin bir sakıncası yoksa, Droid Optimizer sizin için en iyi Android temizleyicisidir.

Bir telefon temizliğine başlamak için tek ihtiyacınız olan bir dokunuş. İstatistiklerinizi ekranın üst kısmında göreceksiniz; boş alan ve RAM, temizleme eylemleriniz için puan aldığınız “rütbe” puanınızın yanında gösterilir.

Ayarlamayı ve unutmayı tercih ederseniz, Droid Optimizer düzenli, otomatik temizleme ayarlamanıza olanak tanır. Bu otomatik temizleme, önbelleğinizi temizler, arka plan uygulamalarını durdurur ve gereksiz dosyaları siler. Ayrıca, etkin olmadığında Wi-Fi’niz gibi özellikleri otomatik olarak devre dışı bırakarak enerji tasarrufu sağlayan bir “iyi geceler zamanlayıcı” ile birlikte gelir. Droid Optimizer ayrıca uygulamaları toplu olarak silebilir hızlı bir şekilde biraz yer açmak istiyorsanız kullanışlıdır.

En çekici uygulama değil, ama işe yarıyor. En iyi Android telefon temizleyici uygulamasını arıyorsanız ve işin çoğunu kendiniz yapmak istemiyorsanız, Droid Optimizer kısa listenizde olmalıdır.

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama
Price: Free

CCleaner

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

Disk alanını geri kazanmak için aynı iyi bilinen masaüstü uygulaması Android’de de mevcuttur. Avast hizmeti aldığından beri bir şekilde yokuş aşağı gittiği için CCleaner’ın neden artık Windows için önemli bir uygulama olmadığını tartıştık . Android uygulaması da mükemmel olmasa da, Android için diğer birçok spam içerikli temizleyici uygulamasından daha iyidir.

Gerçekten de Android’deki CCleaner, değerli alanınızı kaplayan başıboş dosyaları analiz etmek ve temizlemek için elinden gelenin en iyisini yapan çok işlevli bir uygulamadır. Ana işlev, uygulamalardan önbellek verilerini silebilen, boş klasörleri temizleyen ve çeşitli geçmişleri silebilen temizleyici özelliktir.

Ayrıca, kaldırma için birden fazla uygulama seçmenize olanak tanıyan basit bir arayüz sunan bir Uygulama Yöneticisine sahiptir . Son olarak, Sistem Bilgisi sayfası telefonunuzun kaynaklarını (CPU, RAM, cihaz ayrıntıları) izler, böylece neler olup bittiğini bir bakışta görebilirsiniz.

Kök gerekmez ve ücretsizdir, ancak birkaç ekstra için Pro aboneliğine yükseltebilirsiniz. Özellikleri biraz hafif olabilir, ancak ihtiyacınız olan tek şey telefonunuzun depolama alanını geri kazanmanın hızlı bir yoluysa, işi yapar.

All-In-One Toolbox

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

Telefonunuzu gereksiz dosyalardan temizlemek, görevin yalnızca bir parçasıdır. Pilinizi veya CPU sıcaklığınızı veya bu sinir bozucu mobil reklamları izlemeye ne dersiniz? Uygun şekilde adlandırılmış Hepsi Bir Arada Araç Kutusu, hepsini yapmak için burada.

Android cihazınızdaki geçici dosyaları temizleyebilir, önbelleğinizi silebilir ve boş klasörleri ve artık dosyaları silebilir. Cihazınızı analiz etmek için sadece bir dokunuş, ardından silmek için başka bir dokunuş yeterlidir ve işiniz biter. Uygulamanın diğer alanlarıyla da benzer bir süreç.

Boost fonksiyonu iki musluklar ile yine arka plan uygulamaları sistem önbelleği temizler ve kapatır. İsterseniz bunu Boost+ işleviyle otomatik olarak ayarlayabilirsiniz , ancak bunu yapmak için uygulama içi satın alma gerekir. Piliniz bitiyorsa, Pil Tasarrufu bölümü başka bir arka plan görev öldürücüdür (bununla ilgili bir uyarı için aşağıya bakın), ancak aynı zamanda mevcut pil istatistiklerinizi de sağlar.

Bu yeterli değilse, toplu uygulama silici, gelişmiş dosya temizleme araçları ve Wi-Fi analizi de var. Adından da anlaşılacağı gibi, All-In-One Toolbox hepsini yapmaya çalışır. Droid Optimizer gibi, düzenli kullanımı teşvik eden bir sıralama sistemi de var.

SD Maid

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

SD Maid, Android telefonunuz için dijital temizleyici olarak “hizmetinizde” olduğunu iddia ediyor. Deneyimi basitleştirir. Uygulamayı açmak, cihazınızı “düzenlemek” için kullanabileceğiniz dört hızlı işlem özelliği sunar.

İlki, CorpseFinder, bir uygulamanın silinmesinden arta kalan artık dosya veya klasörleri arar ve siler. SystemCleaner, bu sefer SD Maid’in güvenle silebileceğine inandığı yaygın dosya ve klasörleri arayan başka bir arama ve silme aracıdır.

Bunun sesini beğendiyseniz, AppCleaner uygulamalarınız için aynı eylemi gerçekleştirir. Ancak bu özelliği kullanmak için SD Maid Pro’yu yükseltmeniz gerekir. Ayrıca, kullanımda olan tüm uygulama veritabanlarını optimize etmeye yardımcı olacak bir Veritabanları alanı da var. Testimizde Spotify’dan bu şekilde 40 MB temizlendi.

Ayrıca, daha büyük bir telefon ayarı arıyorsanız, depolama analizi (büyük dosyaları bulmanıza ve silmenize yardımcı olmak için) ve toplu uygulama kaldırma araçları da vardır.

Norton Clean

Cihazınızı Gerçekten Temizleyen 6 Android Uygulama

CCleaner (Avast’a ait) dışında, bu temiz uygulamaların hiçbiri en üst düzey güvenlik firmalarından gelmiyor. Android için en iyi temizleme uygulaması arayışı, Symantec’in ünlü Norton Antivirus ürününün Android küçük kardeşi Norton Clean’den bahsetmeden sonlandırılamaz.

Norton, Android cihazınızdan “karmaşayı ortadan kaldırdığını” iddia ediyor. Diğer girişler gibi, önbelleğinizi arar ve siler, gereksiz dosyaları kaldırır ve yüklediğiniz kullanılmayan uygulamaları hızla kaldırmanıza yardımcı olur. Uygulamaları Yönet bölümü, tüm uygulamalarınızı listeleyerek bunları son kullanıma, yükleme tarihine veya ne kadar depolama alanı kullandığına göre sıralamanıza olanak tanır.

Uygulama basit bir yaklaşım benimsiyor. Diğer girişlerle karşılaştırıldığında, Norton Clean en temiz, en parlak ve en modern görünümlü kullanıcı arayüzlerinden birine sahiptir. İhtiyacınız olan her şey bir veya iki dokunuş uzağınızda, yani bunu anlamak için Android uzmanı olmanıza gerek yok.

Özellikleri hafiftir. Diğer Norton uygulamaları için göze çarpan reklamlarla birlikte yalnızca bir dosya temizleyici ve uygulama silicidir. Ancak alan konusunda endişeleriniz varsa, Norton Clean, alanı geri almanıza yardımcı olacak kadar kolaydır. Ve endişelenecek herhangi bir uygulama içi satın alma veya abonelik yok.

Android’i Temiz ve Düzenli Tutmak

Bu içerikte en kullanışlı Android temizleme uygulamaları listesine yakından baktık. Düzenli bakım, çoğu Android kullanıcısı için hayati öneme sahip değildir, ancak cihazınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilir. Evet, bu doğru gereksiz dosyaları temizlemek için zaman harcamasanız bile cihazınız çalışmaya devam etmelidir. Çoğu modern Android cihazında, yüklediğiniz veya kaydettiğiniz her şeyle başa çıkmak için bol miktarda RAM ve cihaz depolama alanı bulunur. Günlerinizi uygulama önbelleğini temizleyerek geçirmeniz de gerekmez.

Bununla birlikte, Android cihazınızda bir sorun olduğunu fark ederseniz, bir Android temizleyici onu biraz canlandırabilir. Bu işe yaramazsa, daha sonra manuel temizlemeyi denemeniz gerekebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu