Tiktok Takipçi Satın Al

Android Telefon Ekranınızı Root Olmadan PC veya Mac’e Yansıtma Nasıl Yapılır?

Bazen, bazı durumlarda Android telefonunuzun ekranını PC’nize yansıtmak isteyebilirsiniz.

Peki root bulunmayan bir Android telefonu bilgisayarınıza nasıl yansıtabilirsiniz? Eğer Android cihazınızı root varsa bu işlem oldukça kolay. Android kablosuz ekran aktarımı nasıl yapılır? 


Ancak root olmadan, telefonunuzun veya tabletinizin ekranının PC’nizde veya Mac’inizde gösterilmesini sağlamanın bazı basit yolları vardır.

Android telefonun ekranını bilgisayara yansıtma

Ekranınızı neden yansıtıyorsunuz? Bunun birçok nedeni var. Kodlamanın ortasında bir geliştirici olabilirsiniz ve sürekli olarak telefonunuza ulaşmak zorunda kalmadan uygulamanızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı yüklemeden büyük bir ekranda paylaşmak isteyebilirsiniz. Veya projektör bir PC’ye bağlıyken hızlı bir şekilde sunum yapmanız gerekebilir. Başka işlerinizle ilgili birçok sebep olabilir. 

Bildiğiniz gibi, en hızlı ve en kolay yol, telefonunuzda kurulum gerektirmez ve bilgisayarınız için basit bir uygulama gerektirir.

Kablosuz aktarım için birebir uygulamalardan biri olan AllCast için telefonunuz Android 5 Lollipop veya sonraki bir sürümde çalışıyorsa Google, herhangi bir cihazın ekranını yansıtmayı kolaylaştırdı. Kablosuz, platformlar arası bir çözüm için Koushik Dutta’nın başka bir uygulaması var.

AllCast ile Android Yansıtma Nasıl Kurulur:

  1. İndir: Chrome için AllCast Receiver (Ücretsiz)
  2. İndir: Android için Ekran Kaydı ve Ayna (Ücretsiz)
  3. Bilgisayarınızın ve akıllı telefonunuzun aynı Wi-Fi ağında olduğundan emin olun.
  4. Chrome Uygulama Başlatıcı üzerinden AllCast Alıcısını başlatın.
  5. Android telefonunuzda Ekran Kaydı ve Ayna’yı başlatın.
  6. Ekran Kaydı ve Ayna’da, PC’nizle eşleşen Ağ Aygıtını seçin . Yine de Chrome @ ile başlayacak, ardından bir IP adresi gelecektir.

Tıpkı bunun gibi, ekranınız bilgisayarınıza kablosuz olarak yansıtılacaktır. Bu, Android ekranınızı bir kablo sıkıntısı olmadan paylaşmanın en kolay yoludur ve Fire TV, Apple TV, Roku ve daha fazlası dahil olmak üzere aynı ağdaki diğer cihazları da destekler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu