Tiktok Takipçi Satın Al

Android Otomatik Uygulama Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

Android telefonlarınızda yüklü mobil uygulamaların otomatik güncellemelerini nasıl kapatabileceğinizden bu rehberimiz de bahsettik.

Android otomatik uygulama güncellemeleri sistemin kendisinin ihtiyaç halinde, mobil cihazda yüklü bulunan, oyun ya da benzer uygulamaları güncelleme işlemlerini yapmasıdır. İşte Android uygulama otomatik güncelleme kapatma işlemi detayları;


Burada bu işletim sistemi otomatik olarak ayarlandığı zaman kullanıcıdan bu yapılacak yenileştirme yani güncelleştirme için herhangi bir onay almaz.

Hatta çoğu kullanıcı yukarıdaki bildirimlerde yer almasa güncelleme olduğunun farkına bile varamayabilir. Bu özellik birçok farklı açıdan kullanıcıların lehlerine artılar sunsa da bazı kişiler bu özelliği devre dışı bırakmak istemektedirler. Bu noktada Google Play üzerinden yapılacak birkaç küçük ve basit işlemle Android otomatik uygulama güncellemeleri istenildiği zaman kapatılabilir. Aşağıdaki adımlardan sizlerde Android uygulama otomatik güncelleme kapatma işletimi gerçekleştirebilirsiniz.

Android Otomatik Uygulama Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?
Görsel: 9To5Google

Android Uygulama Otomatik Güncelleme Kapatma Adımları Nelerdir?

Mobil işletim siteminin özellikle kişileri güncelleme işleriyle uğraşmaktan kurtarmak adına uyguladığı Android otomatik uygulama güncellemeleri işlemlerine ait her türlü ayar ve yönetim faaliyeti Android sistemin uygulama marketi olan Google Play üzerinde ki ayar bölümünden yapılır. Otomatik güncelleme işlemlerini devre dışı bırakmak için ise şu adımlar izlenir.

İlgili Makaleler

Öncelikle Google Play içine girilir. Genel yarlar kısmından ise genel başlığı seçilir. Burada yer alan sekmelerden bir tanesi de otomatik güncelleme işlemlerini yapacağınız menü vardır. O kısma giriş yaptıktan sonra ise seçenekler içinde yer alan otomatik güncelleme işlemlerini kapat sekmesini seçerseniz, o an itibariyle artık mobil işletim sizi kendisi hiçbir uygulamaya otomatik olarak güncelleme yapmayacaktır. Bu özelliği tekrar kullanmak istediğinizde ise yine aynı menü kanalları üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Android Otomatik Uygulama Güncellemeleri Nasıl Kapatılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu